Звіт

 

директора ПНЗ

 

«Запорізький центр козацького військово-патріотичного виховання «Школа джур»

 

перед громадськістю та педагогічним колективом про підсумки роботи закладу за 2021-2022 навчальний рік.

 

 

 

Загальна інформація про ЗЦКВПВ «Школа джур»

 

ПНЗ «Запорізький центр козацького військово-патріотичного виховання «Школа джур» Запорізької міської ради Запорізької області належить на правах власності територіальній громаді м. Запоріжжя, є юридичною особою, підпорядкований територіальному відділу освіти Комунарського району. Фінансування здійснюється департаментом освіти і науки Запорізької міської ради.

 

Юридична адреса закладу: м.Запоріжжя, вул. Чумаченка, 13-А.

 

Будівля ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур» (далі Центр) розташована на ділянці в 1 гектар. В наявності технічний паспорт будівлі Центру, свідоцтво про право власності на нерухоме майно та державну реєстрацію закладу.

 

Будівля Центру пристосована під потреби позашкільного закладу. Стан будівлі задовільний. Територія Центру ззовні огороджена металевим парканом.

 

Територія озеленена кущами та деревами. Стан підходів та під’їздів задовільний. Обладнане місце для сміття. Сміття з території Центру регулярно вивозиться за рахунок бюджетних коштів.

 

Системи водопостачання та каналізації централізовані, під’єднані  до міської мережі. Вентиляційна система – проточно-витяжна. Система пожежного захисту включає вогнегасники, рукави. Передбачені евакуаційні виходи.

 

Приміщення забезпечене телефонним зв’язком та підключено до мережі Інтернет.

 

 

 

Кадрове забезпечення

 

Кадрове забезпечення закладу здійснено у повній відповідності з навчальним планом та освітньою програмою закладу, спеціалізацією та шестиденним режимом його роботи.

 

Згідно зі штатним розкладом на 2021-2022 навчальний рік в Центрі працює 8 технічних працівників, 18 педагогічних працівників. Всі педпрацівники ведуть гурткову роботу. З числа педагогічних працівників: основних - 11, сумісників - 7; адміністративно-управлінського персоналу - 3.

 

 

 

З 18 педагогів повну вищу освіту мають 15 чол., 1 – базову вищу, 2 – неповну вищу. Всі керівники гуртків проводять заняття українською мовою. Один педагогічний працівник – Відмінник освіти України, методист вищої категорії, два – керівники гуртків–методисти, 10 педагогів нагороджені грамотами Запорізької обласної ради, двоє отримували премію міського голови.

 

Розстановка педагогів здійснювалась відповідно до фахової освіти.

 

Аналіз якісного складу, освітнього рівня, ставлення до виконання професійних обов’язків педагогічних працівників (відповідальність, небайдужість, сумлінність, творчість, любов до своєї роботи) дозволяють зробити висновок про можливість проведення освітнього процесу в Центрі на належному рівні.

 

Методичне забезпечення освітнього процесу відбувається відповідно до Положення про позашкільний навчальний заклад та Положення про порядок організації індивідуальної та групової роботи в позашкільних навчальних закладах, нормативних вимог щодо організації роботи позашкільного навчального закладу.

 

Робота гуртків забезпечена навчальними програмами – типовими та адаптованими, навчальними посібниками, фаховими періодичними виданнями. 

 

 

 

Організація освітнього процесу

 

Згідно зі статтею 16 Положення про позашкільний навчальний заклад 2020-2021 навчальний рік розпочався 1 вересня. У період з 1 до 15 вересня здійснювалося комплектування гуртків. Заняття в гуртках ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур» розпочалися 15 вересня і закінчуються 31 травня. Навчальний рік поділяється на два семестри: перший семестр – з 1 вересня по 31 грудня; другий семестр  – з 1 січня по 31 травня.

 

У період зимових та літніх шкільних канікул ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур» працює за окремим планом, затвердженим директором. З вихованцями проводиться оздоровчо-дозвіллєва робота в різних організаційних формах: вишколи, змагання, зльоти, табори, походи, екскурсії, збори, конкурси тощо.

 

Режим роботи ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур» п’ятиденний для адміністрації і технічного персоналу та шестиденний для керівників гуртків. Освітній процес організовано за шестиденним тижневим режимом занять відповідно до затвердженого директором  розкладу занять гуртків.

 

Тривалість занять для вихованців молодшого віку 5-6 років – 30 хв.,      6-7 років – 35 хв., середнього і старшого віку – 45 хв., що регламентується статтею 17 Закону України «Про позашкільну освіту».

 

Для керівників гуртків тривалість занять встановлюється в астрономічних годинах (60 хв). Короткі перерви, передбачені між заняттями, тренуваннями, лекціями, є робочим часом педагогічного працівника.

 

У вихідні та святкові дні в закладі проводяться масові та спортивні заходи, козацькі вишколи, змагання з різних видів спорту згідно з планом роботи ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур». 

 

Викладання в гуртках, гурткова документація, спілкування з вихованцями та їх батьками ведеться українською мовою.

 

Освітній процес в гуртках відбувається відповідно до індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів і здібностей вихованців з поступовим та послідовним переходом від рівня до рівня, від простої зацікавленості до найвищих досягнень в обраній сфері діяльності.

 

Навчальний процес побудований на використанні різноманітних організаційних форм роботи: гурткова робота, індивідуальні заняття, вікторини, змагання, конкурси, концерти, виставки, оздоровчі та навчально-тренувальні збори, екскурсії, походи, козацькі військово-патріотичні вишколи, самостійна практична робота. Заняття проводяться у формі індивідуальних і групових занять.

 

Вибір форм і методів навчання працівники закладу визначають самостійно, враховуючи конкретні умови роботи, забезпечуючи водночас досягнення конкретних очікуваних результатів, зазначених в освітніх (навчальних) програмах.

 

Контроль і оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти здійснюються на суб’єкт-суб’єктних засадах, що передбачає систематичне відстеження їхнього індивідуального розвитку в освітньому процесі.

 

 

 

Освітній процес у Центрі спрямований на виконання:

 

-         Закону України «Про освіту»;

 

-         Закону України «Про позашкільну освіту»;

 

-         Закону України «Про молодіжні та дитячі громадські організації»;

 

-         Державної Програми «Освіта»;

 

-         Державної Програми «Україна ХХІ століття»;

 

-         Державної Програми «Творча обдарованість»;

 

-         Указу Президента України від 25.06.2013 № 344/2013 «Про Національну стратегію розвитку освіти в Україні на період до 2021 року»;

 

-         Указу Президента України від 13.10.2015 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки»;

 

-         Наказ МОН України «Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та методичні рекомендації щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах» (від 16.06.2015 № 641);

 

-         Положення про позашкільний навчальний заклад;

 

-         Програма розвитку освіти Запорізької області на 2018-2022 роки;

 

-         типових навчальних планів для організації освітнього процесу в закладах позашкільної освіти;

 

-         основних положень тематичних, міських, комплексних, регіональних, державних освітніх програм;

 

-         методичних рекомендацій щодо змісту та оформлення навчальних програм з позашкільної освіти.

 

Виконуються основні положення Стратегії розвитку Позашкільного навчального закладу «Запорізький центр козацького військово-патріотичного виховання «Школа джур» Запорізької міської ради  Запорізької області на період 2021 - 2024 років з урахуванням сучасних проблем і конкретних можливостей Центру з реалізації основних положень тематичних, комплексних, регіональних освітніх програм.

 

У 2021-2022 навчальному році заклад охопив гуртковою роботою 685 вихованців віком від 5 до 20 років, які отримували додаткову освіту в 12 гуртках (46 груп) за п’ятьма напрямками діяльності:

 

- військово-патріотичний;

 

- туристсько-краєзнавчий;

 

- гуманітарний;

 

- соціально-реабілітаційний;

 

- фізкультурно-спортивний.

 

Кількість гуртків за напрямами, їхня наповнюваність дітьми –

 

Військово-патріотичний напрям:

 

- гурток початкової військової підготовки (3 групи, 45 дітей),

 

- гурток Джура» (10 груп, 150 дітей),

 

- гурток «Козачата» (2 групи, 30 дітей).

 

Туристсько-краєзнавчий напрям:

 

- гурток «Основи туристської підготовки» (3 групи, 45 дітей).

 

Гуманітарний напрям:

 

- гурток «Історія України і козацтва (4 групи, 60 дітей),

 

- гурток «Українське народознавство» (4 групи, 60 дітей).

 

 

 

Соціально-реабілітаційний напрям:

 

- гурток «Лідер ХХІ століття» (1 група, 15 дітей).

 

- гурток «Основи долікарської допомоги» (2 групи, 30 дітей).

 

Фізкультурно-спортивний напрям:

 

- гурток єдиноборств (7 груп, 100 дітей),

 

- гурток загальної фізичної підготовки (5 груп, 75 дітей),

 

- гурток «Спортивні танці» (3 групи, 45 дітей),

 

- гурток «Соціально-фізична реабілітація» (2 групи, 30 дітей).

 

Центр протягом року організовував роботу гуртків на базі закладу та, відповідно до укладених угод, на базі загальноосвітніх навчальних закладів Комунарського та інших районів міста.

 

За рівнями навчання групи розподілялися таким чином:

 

     - 21 група початкового рівня (1-го року навчання – 18 груп, 270 дітей; 2-го року навчання – 3 групи, 45 дітей, всього – 315 вихованців).  

 

-         21 група основного рівня (1-го року навчання  – 10 груп, 150 дітей; 2-го року навчання – 9 груп, 135 дітей; 3-го року навчання – 2 групи, 30 дітей;  всього – 315 вихованців);

 

-         4 групи вищого рівня (1-го року навчання  – 2 групи, 30 дітей, 2-го року навчання – 2 групи, 25 дітей; всього – 55 вихованців).

 

У середньому наповнюваність груп складає 15 чоловік. Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 22.07.2008 № 676 «Про затвердження Типових навчальних планів для організації навчально-виховного процесу в позашкільних навчальних закладах системи Міністерства освіти і науки України» заняття в гуртках проводяться двічі або тричі на тиждень (в гуртках вищого рівня – чотири рази) в залежності від року навчання, рівня гуртка. Навчання в гуртках проводиться українською мовою.

 

Враховуючи рекомендації листа МОНУ від 18.07.2013 №1/9-502 «Про навчальні програми з позашкільної освіти», програмне забезпечення гуртків здійснюється на основі 8 типових міністерських програм та 4 адаптованих програм, які розроблені методистом і керівниками гуртків ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур»  та затверджені в науково-методичному центрі департаменту освіти і науки Запорізької міської ради.

 

ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур» залучає до гурткової роботи  у позаурочний час дітей та підлітків різних соціальних категорій, дітей із сімей, що перебувають у скрутному становищі.

 

Згідно зі статистичними даними,  у гуртках в 2021-2022 навчальному році займалися 18 дітей, що потребують соціального захисту.

 

Педагоги позашкільного закладу ведуть соціальні паспорти своїх гуртків, що допомагає акцентувати увагу на дітях, які в різних соціальних обставинах мають в цьому особливу потребу.

 

Чисельність дитячого контингенту стабільно висока.

 

Головним завданням Позашкільного навчального накладу «Запорізький центр козацького військово-патріотичного виховання «Школа джур» визначено виховання в молоді патріотизму та громадянської свідомості, які формуються в процесі навчання, виховання, соціалізації гуртківців, у підготовці їх до гідного служіння Батьківщині. Досягненню цієї мети сприяє діяльність не тільки гуртків військово-патріотичного напрямку («Початкова військова підготовка», «Джура», «Козачата»), але й гуртки інших напрямків, бо у закладі до адаптованих освітніх програм внесено наскрізний компонент обов’язкової вишкільної козацької підготовки.

 

 Виконуючи соціальне замовлення на послуги позашкільної освіти, адміністрація закладу сприяє фізичному розвитку дітей з проблемами здоров’я та залучає їх до навчання у гуртку соціально-фізичної реабілітації. А також багато уваги приділяється творчо-обдарованим дітям, які можуть реалізувати свій потенціал у гуртку для лідерів дитячого самоврядування «Лідер ХХІ століття».

 

 

 

Методична робота

 

ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур» у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про позашкільну освіту», «Про охорону дитинства», «Про соціальну роботу з дітьми та молоддю», «Про мови», Конвенцією про права дитини, «Положенням про позашкільний навчальний заклад», Указом Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні», Національною доктриною розвитку освіти в Україні, Національною стратегією розвитку освіти України на 2012-2021 роки, іншими нормативно-правовими документами.

 

Протягом року педагогічний колектив закладу працював над проблемною темою Центру: «Створення продуктивного виховного простору розвитку життєвої компетенції вихованців ЗЦКВПВ «Школа джур» на засадах духовної спадщини України – народної та козацької педагогіки», спрямовуючи зусилля на інтелектуальний і духовний розвиток вихованців, їх підготовку до професійної і громадської діяльності, удосконалюючи методичний педагогічний інструментарій з метою створення умов для набуття вихованцями додаткових знань, умінь і навичок за інтересами, подальшого розвитку дитячого самоврядування.

 

Шляхами реалізації названої проблеми в структурі методичної роботи Центру є:

 

-  методична рада (відповідає заступник директора з НВР);

 

- методичне об’єднання керівників гуртків (відповідає методист);

 

- педагогічна рада (відповідає директор);

 

- творчі та ініціативні групи (відповідає методист).

 

 Метою інструктивно-методичної роботи є науково-методичне забезпечення завдань державної Концепції позашкільної освіти, що реалізується через постійне удосконалення навчально-виховного процесу, задоволення освітніх потреб педагогів Центру, створення умов удосконалення фахової майстерності, особистісної самореалізації, оволодіння психолого-педагогічними знаннями і вміннями, технологіями навчання і виховання, методами аналізу власної педагогічної діяльності, засобами вирішення педагогічних задач, спрямованих на розвиток особистості вихованців.

 

Основними завданнями методичної роботи в Центрі є:

 

- підвищення іміджу навчального закладу;

 

- пропаганда творчості учнівської молоді;

 

- забезпечення ефективної роботи методичного кабінету;

 

- поширення передового педагогічного досвіду працівників навчального закладу шляхом участі у педагогічних виставках міського та обласного рівнів;

 

- створення умов для оволодіння інноваційними методиками з метою підвищення результативності навчально-виховного процесу;

 

- виявлення, вивчення й оцінка результативності педагогічного досвіду в закладі, узагальнення і поширення перспективних здобутків;

 

- розробка адаптованих та авторських програм.

 

Протягом навчального року було проведено:

 

- педагогічні ради - 8;

 

- методичні ради - 4;

 

- засідань методичного об’єднання керівників гуртків - 4.

 

У 2021-2022 н.р. на курсах підвищення кваліфікації педагогічних працівників у ЗОІППО пройшли навчання два педагога – СвінцоваТ.В., Чиженок Ю.А.

 

Атестацію при ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур» пройшла керівник гуртка Свінцова Т.В.

 

Рішенням атестаційної комісії ІІ рівня при територіальному відділу освіти і науки Запорізької міської ради була підтверджена відповідність займаній посаді заступника директора з НВР Остапової Т.В.

 

Педагоги та вихованці закладу брали активну участь у районних, міських, обласних та Всеукраїнських заходах, мають певні педагогічні здобутки і вагомі результати не тільки на рівні закладу, а і на рівні міста, області та Всеукраїнських.     

 

Педагоги Остапова Т.В., Архіпов В.А., Вербило С.В., Чиженок Ю.А, Родіонова О.В., Шостак К.П., Духовенко Д.В., Ларцев О.Ю., Віташ Р.І взяли участь у онлайн-роботі обласного методичного об’єднання з військово-патріотичного виховання молоді (05.11. 2021р.).

 

Впродовж навчального року у «Школі джур» постійно проводився моніторинг якості освітнього процесу, результативності роботи педагога. З цією метою адміністрацією відвідувалися гурткові заняття, виховні та розважально-масові заходи, проводилися інструктивно-навчальні наради, методичні засідання.  

 

У 2021-2022 навчальному році з метою удосконалення фахової майстерності керівників гуртків, виявлення талановитих педагогів, вивчення та поширення кращого педагогічного досвіду в ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур» проводився конкурс професійної майстерності «Панорама творчості». В рамках конкурсу (відповідно до положення) педагоги закладу підготували та провели відкриті заняття, пізнавально-розважальні виховні заходи, надавали творчі звіти про діяльність гуртків, готували виступи та доповіді на нарадах, методичних і педагогічних радах.

 

Фахово, на достатньому професійному рівні провели відкриті заняття педагоги: Похващева Н.І., Олейнічева К.В., Свінцова Т.В., Архіпов В.А., Вербило С.В.

 

В зв’язку з карантинними обмеженнями (COVID-19) та впровадженням воєнного стану не були проведені відкриті заняття  такими педагогами: Шостак К.П., Цибом С.О., Віташем Р.І., Остаповою Т.В., Чиженком Ю.А., Духовенком Д.В., Криловою К.В., Диніною Н.Л., Матвеєвим М.В., Артемінковою С.О.

 

Адміністрацією закладу систематично вивчаються та узагальнюються матеріали з досвіду  роботи керівників гуртків.

 

Педагогічний колектив працює над упровадженням інформаційно-комп’ютерних технологій у навчальний процес закладу.

 

Організація методичної роботи у закладі позитивно сприяє підвищенню майстерності педагогів та популяризації педагогічних здобутків; впровадженню в практику роботи нових ефективних методів з даного напрямку; розвитку творчого потенціалу колективу. Необхідною умовою формування педагогічного професіоналізму керівника гуртка є систематичне підвищення своєї професійної майстерності та науково-методична діяльність.

 

 

 

Співпраця ЗЦКВПВ «Школа джур» з сім’єю, навчальними закладами, установами та громадськими організаціями з метою розвитку особистості вихованців відбувалась протягом навчального року шляхом поєднання зусиль педагогів та батьків для забезпечення необхідних організаційних, методичних умов, що сприяють розвитку особистості, її індивідуальному самовизначенню в духовно-моральному формуванні здорової людини – громадянина та патріота України; організації взаємодії позашкільного закладу з загальноосвітніми навчальними закладами, установами та громадськими організаціями.

 

Адміністрацією та педагогічним колективом Центру впродовж навчального року проводились наступні заходи:

 

- збори батьків вихованців гуртків Центру;

 

- залучення батьківської громадськості до участі в організації та проведенні масових заходів з вихованцями;

 

- надання допомоги батькам в організації відпочинку (в канікулярний період) дітей з сімей пільгових категорій;

 

- проведення роз’яснювальних бесід з батьками з проблем превентивного виховання дітей та підлітків;

 

- організація висвітлення діяльності Центру в засобах масової організації.

 

В рамках співробітництва із навчальними закладами освіти міста ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур» бере участь у різноманітних заходах, що проводяться іншими позашкільними закладами:

 

- Міський конкурс «Калейдоскоп емоцій» (жовтень 2021р.);

 

- Міський фестиваль «Твоїх героїв славимо, Україно!» (жовтень 2021р.);

 

- Міський фестиваль декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Стежини рідної землі» (25-29. 10.2021р.); 

 

- Міський фестиваль «Добро починається з тебе» (13.12.21р.);

 

- Новорічні свята на базі «Міського Палацу дитячої та юнацької творчості» (25.12.2021р.);

 

- Тематичне різдвяне свято «Козацьке фольклорне свято вертепів» - концертний зал ім. Глінки (15.01.2021р.).

 

 

 

Педагогічний колектив докладає великих зусиль по створенню у закладі безпечних умов навчально-виховного процесу.

 

Слід зазначити, що навчальний процес цього року відбувався у надзвичайно складних умовах зумовлених встановленням карантинних заходів, спричинених спалахом епідемії короновірусу (COVID-19) та запровадженням воєнного стану у зв’язку з відкритою військовою агресією РФ проти України. Заради збереження життя та здоров’я педагогів і вихованців чимало планових занять у гуртках були проведені дистанційно у онлайн-режимі. У дистанційному режимі проходила участь джур і у більшості з проведених міських заходів: фестивалях, конкурсах тощо. 

 

 

 

Виховна робота в 2021-2022 навчальному році була спрямована на виконання закону України «Про позашкільну освіту», відповідного розділу річного плану роботи закладу.

 

Головною метою виховної системи Центру є створення умов для повноцінного морального, психічного, духовного, фізичного розвитку вихованців, становлення творчої особистості, свідомого громадянина і патріота України.

 

Основні принципи виховання:

 

- принцип гуманізації та демократизації;

 

- принцип безперервності, наступності та інтеграції;

 

- принцип реалізації індивідуальних здібностей особистості шляхом залучення до колективної творчої діяльності;

 

- принцип ігрової діяльності як провідної у сфері дозвілля вихованців.

 

         Основні форми виховання:

 

- інформаційно-масові (свята, усні журнали, диспути, дискусії, екскурсії-подорожі до джерел рідної культури);

 

- інтелектуальні (фестивалі, турніри, ігри, заочні екскурсії);

 

- діяльнісно-практичні групові (екскурсії, свята, конкурси, козацькі забави, козацькі військово-патріотичні вишколи, спортивні змагання, військово-спортивні ігри);

 

- діалогічні (бесіди, зустрічі з ветеранами, фахівцями);

 

- індивідуальні (творчі завдання, звіти, персональні концерти та виступи);

 

- наочні (персональні виставки, тематичні стенди, буклети, реферати, доповіді).

 

Громадянське, національно-патріотичне, військово-патріотичне виховання – пріоритетні напрямки виховної роботи в закладі, які спонукають до проведення відповідних заходів згідно з вимогами сьогодення, знакових та пам’ятних дат, державних свят тощо:

 

- Літературний конкурс, присвячений Дню української писемності і мови (09.11.2020р.);

 

- Бесіди до Дня пам’яті жертв Голодомору (листопад 2021р.);

 

- Бесіди до Дня Гідності і Свободи (листопад 2021р.);

 

- Засідання інтелектуального клубу «Що?», «Де?», «Коли»: «Подорож в Країну Права» (09.12.2021р.);

 

- Козацький військово-патріотичний вишкіл «Котигорошко», присвячений Дню Збройних Сил України та Дню Святого Миколая                    (17.12.2021р.) для дітей середньої вікової  групи;

 

- Літературне свято «Мова – душа народу» до Міжнародного Дня рідної мови (21.02.2022р.);

 

- у Світлиці була розгорнута експозиція, присвячена боротьбі за свободу та незалежність України під час Національно-визвольної революції 1917-1921р.р., повстанського руху проти сталінської колективізації, дисидентського руху наприкінці 1980-х – початку 1990-х років, Помаранчевої революції та Революції Гідності, проведення Антитерористичної операції на Сході України – січень-лютий 2021р.;

 

Протягом всього навчального року колектив педагогів та вихованців працював наполегливо, творчо, втілюючи в життя різноманітні цікаві проекти, ідеї.

 

 

 

Лідер ХХІ століття

 

Восьмий рік працює в «Школі джур» гурток соціально-реабілітаційного напряму «Лідер ХХІ століття». Вихованці гуртка зайняли активну життєву позицію і очолили лідерський рух у закладі. Вони  активні учасники міських заходів дитячого самоврядування позашкілля.

 

         Вихованці гуртка  «Лідер ХХІ століття» є організаторами та учасниками шкільних заходів:

 

- Похід вихідного дня «Загадкова Хортиця» (12.09.2021р.)

 

- День відкритих дверей (18.09.2021р.);

 

- Усний журнал «Вереснева мозаїка» (06.10.2021р.);

 

- Вишкіл «Запорозьке козацьке триборство» (09.10. 2021р.);

 

- Гра-квест «Козацькі манівці» (13.10.2021р.);

 

- Похід вихідного дня «Бойове відлуння Хортиці», присвячений Дню звільнення міста Запоріжжя від німецько-фашистських загарбників. (14.10.2021р.);

 

- Літературний конкурс, присвячений Дню української писемності і мови (09.11.2021р).;

 

- Усний журнал «Листопадовий обрій» (18.11.2021р.);

 

- Військово-спортивні змагання до Дня Збройних Сил України (04.12.2020р.); - - Засідання інтелектуального клубу «Що?», «Де?», «Коли»: «Подорож в Країну Права» (09.12.2021р.);

 

- Першість ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур» зі стрільби в інтерактивному тирі (06.-20.12.2021р.);

 

- Новорічної вистави «Пластунська казка»;

 

- Відкрита командна першість з волейболу на перехідний кубок ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур» «Виклик часу», присвячений «Героям Крут». (27.01.2022р.);

 

– Відкрита командна першість ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур» з рукопашу, присвяченої гетьману Михайлу Дорошенку. (19.02.2022р.);

 

- Літературне свято «Мова – душа народу» до Міжнародного Дня рідної мови (21.02.2021р.).

 

 

 

       Участь у роботі органів дитячого самоврядування підвищує громадянську активність вихованців, формує відповідні життєві компетентності, в першу чергу, комунікативну, а саме: навички спілкування (чітко і спокійно заявити свою позицію, вислухати точку зору іншого, віддати і виконати відповідну команду), навички встановлення контактів.

 

Наші вихованці – учасники різноманітних військово-патріотичних, спортивних заходів на рівні міста, області, України, тому для них придбані вміння і навички встановлення відповідних контактів спілкування дуже важливі.

 

       Вихованці гуртка «Лідер ХХІ століття» є активними учасниками дитячого самоврядування нашої школи, що сприяє належній організації роботи дитячого самоврядування безпосередньо в структурах самих гуртків, а також під час масових заходів, які проводяться згідно з планом роботи ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур», в період підготовки та проведення щорічних зимових козацьких вишколів, військово-патріотичних вишколів: «Котигорошко», «Джура», обласної та Всеукраїнської гри «Сокіл» («Джура»), конкурсу «Патріот Вітчизни», різноманітних спортивних змагань, турнірів, фестивалів тощо.

 

Родзинка ж діяльності дитячого самоврядування ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур» полягає у використанні історичного підґрунтя для відтворення в сучасних умовах демократичної атмосфери Запорозької Січі.    

 

      

 

Козацьке військово-патріотичне виховання

 

Протягом 2021–2022 навчального року у ЗЦКВПВ «Школа джур» проводились її традиційні основні заходи – козацькі військово-патріотичні вишколи: 

 

-  Козацький військово-патріотичний вишкіл «Котигорошко» (17.12.2021р.);

 

-  Козацький військово-патріотичний вишкіл «Зима - 2022» (08.01.2022р.);

 

На базі Центру створено курінь ім. Марка Безручка, який активно бере участь у всіх заходах та конкурсах Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), у міських патріотичних заходах:

 

Міська мистецька акція «Все буде Україна» (02.05.2022р.) та міський проєкт «Ми – діти України» (19.05. 2022р.; 26.05.2022р.).

 

Активна і цілеспрямована підготовка вихованців закладу до участі у названих шкільних, районних, міських заходах посприяла здобуттю ними високих результатів та призових місць.

 

 

 

Фінансове і господарське забезпечення ЗЦКВПВ «Школа джур»

 

За кошти міського бюджету у 2020-2021 навчальному році придбані призи та спортивний інвентар для розвитку гурткової роботи на суму 4600 гривень, були перезаряджені вогнегасники на суму 1400 гривень, проведено промивку та продувку тепломережі, вивезене опале листя.

 

За рахунок депутатського фонду міста Запоріжжя було здійснено поточний ремонт із заміною трьох вікон в навчальній кімнаті «Світлиця» на суму 49.900 гривень, та придбано новий комп’ютер у комплекті на суму 19.800 гривень.

 

До початку нового навчального року в усіх навчально-тренувальних приміщеннях закладу силами педагогічних та технічних працівників був проведений косметичний ремонт коридорів, навчальних та підсобних приміщень будівлі, пофарбовано ганки та вхідні двері, виконано огляд та випробування спортивного обладнання та тренажерів, проведено огляд та прибирання прилеглої території від бур’янів та небезпечних предметів. Також проведена підготовка до опалювального сезону. З метою теплозбереження співробітниками  здійснено  поточний ремонт і утеплення вікон та дверей приміщень.

 

Певна увага працівниками закладу приділяється зміцненню матеріально-технічної бази: поповненню її обладнанням, навчальними та наочними посібниками, ремонту спортивного приладдя та інвентарю.

 

З метою впровадження інноваційних педагогічних технологій в навчально-виховний процес в закладі забезпечено доступ до мережі Інтернет. Впродовж року оновлено власний веб-сайт, де розміщуються нормативно-правові документи, методики, відомості про організаційно-масові заходи, оголошення, новини, фотогалерея; інформація постійно оновлюється та доповнюється.

 

 

 

Пріоритетні напрямки роботи закладу на 2022-2023 навчальний рік

 

Зміст діяльності ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур» у новому 2022-2023 навчальному році спрямовано на забезпечення якості освітніх послуг та їхню відповідність стратегічним завданням позашкільної освіти на основі ефективного використання потенціалу ресурсів закладу, координації та консолідації зусиль усіх суб’єктів навчально-виховного процесу та педагогічної взаємодії, забезпечення реалізації визначених пріоритетних напрямів діяльності.

 

В 2022-2023 навчальному році педагогічний колектив продовжує працювати над проблемною темою: «Створення продуктивного виховного простору розвитку життєвої компетенції вихованців ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур» на засадах духовної спадщини України – народної та козацької педагогіки», продовжуючи роботу над удосконаленням навчально-виховного процесу, оновленням змісту та технологічних прийомів гурткової діяльності, подальшим розвитком дитячого громадського самоврядування, що є важливим інструментом і засобом виховання національно-свідомого громадянина України, здатного займати громадянську позицію, бути гуманною, принциповою, з почуттям честі, гідності й справедливості людиною.

 

В новому навчальному році передбачаються збереження гурткової мережі та дитячого контингенту: будуть діяти 12 гуртків за п’ятьма напрямами: військово-патріотичний, фізкультурно-спортивний, туристсько-краєзнавчий, гуманітарний та соціально-реабілітаційний.

 

Діяльність педагогічного колективу, методичної ради ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур» буде спрямована на подальший розвиток та підвищення якісного рівня освітніх послуг шляхом:

 

-         оптимізації мережі гуртків закладу у відповідності до сучасних потреб населення та з урахуванням демографічних, економічних, соціальних перспектив розвитку міста;

 

-         зміцнення матеріальної бази;

 

-         модернізації навчально-виховного процесу через впровадження інноваційних педтехнологій та оновлення програмного забезпечення;

 

-         удосконалення комплексу методичних заходів, спрямованих на забезпечення підвищення кваліфікації педпрацівників;

 

-         створення умов для безпечного навчання;

 

-         створення здоров’язберігаючого середовища у закладі;

 

-         підвищення ефективності навчально-виховного процесу на основі впро-вадження педагогічних інновацій, інформаційно-комунікаційних технологій;

 

-         забезпечення рівного доступу дітей до позашкільної освіти з урахуванням їх особистісних потреб до навчання, виховання, розвитку та соціалізації;

 

-          урізноманітнення позашкільної освіти, вдосконалення її організаційних форм, методів та заходів навчально-виховного процесу;

 

-         формування ціннісного ставлення особистості до сім'ї, родини, людей.

 

Колективу ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур» в новому навчальному році необхідно також направити зусилля на вирішення таких проблем:

 

-         зосередити увагу керівників гуртків на збільшенні кількості вихованців     у гуртках військово-патріотичного та туристсько-краєзнавчого напряму, на збереженні контингенту гуртківців, використовуючи різноманітні традиційні, нетрадиційні та інноваційні форми, методи і засоби роботи;

 

-         сприяти підвищенню  професійного рівня  педагогічних працівників за допомогою перепідготовки кадрів  при   Запорізькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти, відвідання різного рівня семінарів, методичних об’єднань, обміну досвідом, педагогічних майстерень, майстер-класів тощо. Підвищити темпи підготовки педагогів до застосування інформаційних та інноваційних технологій  у педагогічному процесі;

 

-         посилити діяльність по вивченню та узагальненню передового досвіду педагогів Центру;

 

-         активізувати роботу по залученню батьківської громадськості до педагогічного процесу, аналізу та оцінюванню його результативності.

 

Актуальними на майбутній навчальний рік залишаються питання покращення матеріальної бази гуртків для підвищення якості навчання та більшого заохочення дітей міста до занять в гуртках ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур». Недостатнє матеріально-технічне  забезпечення суттєво гальмує  впровадження інноваційних технологій та оновлення змісту навчально-виховного процесу.

 

 

 

 

 

        

 

 

 

 

 

Звіт директора

 

ПНЗ «Запорізький центр козацького військово-

 

патріотичного виховання «Школа джур»

 

перед громадськістю та педагогічним колективом

 

про підсумки роботи закладу за 2019-2020 навчальний рік

 

 

 

Загальна інформація про ЗЦКВПВ «Школа джур»

 

ПНЗ «Запорізький центр козацького військово-патріотичного виховання «Школа джур» Запорізької міської ради Запорізької області належить на правах власності територіальній громаді м. Запоріжжя, є юридичною особою, підпорядкований територіальному відділу освіти Комунарського району. Фінансування здійснюється департаментом освіти і науки Запорізької міської ради.

 

Юридична адреса закладу: м. Запоріжжя, вул. Чумаченка, 13-А.

 

Будівля ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур» (далі Центр) розташована на ділянці в 1 гектар. В наявності технічний паспорт будівлі Центру, свідоцтво про право власності на нерухоме майно та державну реєстрацію закладу.

 

Будівля Центру пристосована під потреби позашкільного закладу. Стан будівлі задовільний. Територія Центру ззовні огороджена металевим парканом.

 

Територія озеленена кущами та деревами. Стан підходів та під’їздів задовільний. Обладнане місце для сміття, яке регулярно вивозиться з території Центру за рахунок бюджетних коштів.

 

Системи водопостачання та каналізації централізовані, під’єднані  до міської мережі. Вентиляційна система – проточно-витяжна. Система пожежного захисту включає вогнегасники, рукави. Передбачені евакуаційні виходи.

 

Приміщення забезпечене телефонним зв’язком та підключено до мережі Інтернет.

 

 

 

Кадрове забезпечення

 

Кадрове забезпечення закладу здійснено у повній відповідності з навчальним робочим планом закладу, спеціалізацією та шестиденним режимом його роботи.

 

В ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур», згідно зі штатним розкладом на 2019-2020 навчальний рік, працює 9 технічних та 19 педагогічних працівників. Всі педпрацівники ведуть гурткову роботу. З числа педагогічних працівників: основних - 11, сумісників - 8; адміністративно-управлінського персоналу - 3.

 

 

 

Слід зазначити, що двоє наших молодих педагогів це колишні вихованці, що, пройшовши школу козацького гарту в гуртках «Школи джур», знайшли своє покликання в роботі з дітьми.

 

З 19 педагогів повну вищу освіту мають 13 чол., 2 – базову вищу, троє – неповну вищу та один – загальну середню, продовжуючи навчання у ВНЗ. Всі керівники гуртків проводять заняття українською мовою. Один педагогічний працівник – Відмінник освіти України, методист вищої категорії, два – керівники гуртків-методисти, 10 педагогів нагороджені грамотами Запорізької обласної ради, двоє отримували премію міського голови.

 

Розстановка педагогів здійснювалась відповідно до фахової освіти.

 

Аналіз якісного складу, освітнього рівня, ставлення до виконання професійних обов’язків педагогічних працівників (відповідальність, небайдужість, сумлінність, творчість, любов до своєї роботи) дозволяють зробити висновок про можливість проведення освітнього процесу в Центрі на належному рівні.

 

Методичне забезпечення освітнього процесу відбувається відповідно до Положення про позашкільний навчальний заклад та Положення про порядок організації індивідуальної та групової роботи в позашкільних навчальних закладах, нормативних вимог щодо організації роботи позашкільного навчального закладу.

 

Робота гуртків забезпечена навчальними програмами – типовими та адаптованими, навчальними посібниками, фаховими періодичними виданнями. 

 

 

 

Організація освітнього процесу

 

Згідно зі статтею 16 Положення про позашкільний навчальний заклад 2019-2020 навчальний рік розпочався 1 вересня. У період з 1 до 15 вересня здійснювалося комплектування гуртків. Заняття в гуртках ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур» розпочалися 15 вересня і закінчуються 31 травня. Навчальний рік поділяється на два семестри: перший семестр – з 1 вересня по 31 грудня; другий семестр  – з 1 січня по 31 травня.

 

У період зимових та літніх шкільних канікул ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур» працює за окремим планом, затвердженим директором. З вихованцями проводиться оздоровчо-дозвіллєва робота в різних організаційних формах: вишколи, змагання, зльоти, табори, походи, екскурсії, збори, конкурси тощо.

 

Режим роботи ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур» п’ятиденний для адміністрації і технічного персоналу та шестиденний для керівників гуртків. Освітній процес організовано за шестиденним тижневим режимом занять відповідно до затвердженого директором  розкладу занять гуртків.

 

Тривалість занять для вихованців молодшого віку 5-6 років – 30 хв.,      6-7 років – 35 хв., середнього і старшого віку – 45 хв., що регламентується статтею 17 Закону України «Про позашкільну освіту».

 

Для керівників гуртків тривалість занять встановлюється в астрономічних годинах (60 хв.). Короткі перерви, передбачені між заняттями, тренуваннями, лекціями, є робочим часом педагогічного працівника.

 

У вихідні та святкові дні в закладі проводяться масові та спортивні заходи, козацькі вишколи, змагання з різних видів спорту згідно з планом роботи ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур». 

 

Викладання в гуртках, гурткова документація, спілкування з вихованцями та їх батьками ведеться українською мовою.

 

Освітній процес в гуртках відбувається відповідно до індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів і здібностей вихованців з поступовим та послідовним переходом від рівня до рівня, від простої зацікавленості до найвищих досягнень в обраній сфері діяльності.

 

Навчальний процес побудований на використанні різноманітних організаційних форм роботи: гурткова робота, індивідуальні заняття, вікторини, змагання, конкурси, концерти, виставки, оздоровчі та навчально-тренувальні збори, екскурсії, походи, козацькі військово-патріотичні вишколи, самостійна практична робота. Заняття проводяться у формі індивідуальних і групових занять.

 

Вибір форм і методів навчання працівники закладу визначають самостійно, враховуючи конкретні умови роботи, забезпечуючи водночас досягнення конкретних очікуваних результатів, зазначених в освітніх (навчальних) програмах.

 

Контроль і оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти здійснюються на суб’єкт-суб’єктних засадах, що передбачає систематичне відстеження їхнього індивідуального розвитку в освітньому процесі.

 

 

 

Освітній процес у ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур» спрямований на виконання:

 

-         Закону України «Про освіту»;

 

-         Закону України «Про позашкільну освіту»;

 

-         Закону України «Про молодіжні та дитячі громадські організації»;

 

-         Державної Програми «Освіта»;

 

-         Державної Програми «Україна ХХІ століття»;

 

-         Державної Програми «Творча обдарованість»;

 

-         Указу Президента України від 25.06.2013 № 344/2013 «Про Національну стратегію розвитку освіти в Україні на період до 2021 року»;

 

-         Указу Президента України від 13.10.2015 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки»;

 

-         Наказ МОН України «Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та методичні рекомендації щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах» (від 16.06.2015 № 641);

 

-         Положення про позашкільний навчальний заклад;

 

-         Програма розвитку освіти Запорізької області на 2018-2022 роки;

 

-         типових навчальних планів для організації освітнього процесу в закладах позашкільної освіти;

 

-         основних положень тематичних, міських, комплексних, регіональних, державних освітніх програм;

 

-         методичних рекомендацій щодо змісту та оформлення навчальних програм з позашкільної освіти.

 

Виконуються основні положення «Програми розвитку ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур»  на 2017-2022 роки» з урахуванням сучасних проблем і конкретних можливостей Центру з реалізації основних положень тематичних, комплексних, регіональних освітніх програм.

 

У 2019-2020 навчальному році заклад охопив гуртковою роботою 685 вихованців віком від 5 до 20 років, які отримували додаткову освіту в 11 гуртках (46 груп) за п’ятьма напрямками діяльності:

 

- військово-патріотичний;

 

- туристсько-краєзнавчий;

 

- гуманітарний;

 

- соціально-реабілітаційний;

 

- фізкультурно-спортивний.

 

Кількість гуртків за напрямами, їхня наповнюваність дітьми –

 

військово-патріотичний напрям:

 

- гурток початкової військової підготовки (5 груп, 75 дітей),

 

- гурток Джура» (6 груп, 90 дітей),

 

- гурток «Козачата» (4 групи, 60 дітей).

 

Туристсько-краєзнавчий напрям:

 

- гурток «Основи туристської підготовки» (2 групи, 30 дітей).

 

Гуманітарний напрям:

 

- гурток «Історія України і козацтва (3 групи, 45 дітей),

 

- гурток «Українське народознавство» (7 груп, 105 дітей).

 

Соціально-реабілітаційний напрям:

 

- гурток «Лідер ХХІ століття» (1 група, 15 дітей).

 

- гурток «Основи долікарської допомоги» 2 групи, 30 дітей).

 

Фізкультурно-спортивний напрям:

 

- гурток єдиноборств (7 груп, 100 дітей),

 

- гурток загальної фізичної підготовки (6 груп, 90 дітей),

 

- гурток «Спортивні танці» (3 групи, 45 дітей).

 

За рівнями навчання групи розподілялися таким чином: 19 груп початкового рівня (1-го року навчання 17 – груп, 255 дітей; 2-го року навчання – 2 групи, 30 дітей; всього – 285 вихованців); 

 

-         22 групи основного рівня (1-го року навчання  – 15 груп, 225 дітей; 2-го року навчання – 4 групи, 60 дітей; 3-го року навчання – 3 групи, 45 дітей;  всього – 330 вихованців).

 

-         5 груп вищого рівня (1-го року навчання  – 3 групи, 45 дітей; 2-го року навчання – 2 групи, 25 дітей,  всього – 70 вихованців).

 

У середньому наповнюваність груп складає 15 чоловік. Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 22.07.2008 № 676 «Про затвердження Типових навчальних планів для організації навчально-виховного процесу в позашкільних навчальних закладах системи Міністерства освіти і науки України» заняття в гуртках проводяться двічі або тричі на тиждень (в гуртках вищого рівня – чотири рази) в залежності від року навчання, рівня гуртка. Навчання в гуртках проводиться українською мовою.

 

Центр протягом навчального року організовував роботу гуртків на базі закладу та, відповідно до укладених угод, на базі загальноосвітніх навчальних закладів Комунарського та інших районів міста.

 

Враховуючи рекомендації листа МОНУ від 18.07.2013 №1/9-502 «Про навчальні програми з позашкільної освіти», програмне забезпечення гуртків здійснюється на основі 9 типових міністерських програм та 2 адаптованих програм, які розроблені методистом і керівниками гуртків ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур»  та затверджені в науково-методичному центрі департаменту освіти і науки Запорізької міської ради.

 

ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур» залучає до гурткової роботи  у позаурочний час дітей та підлітків різних соціальних категорій, дітей із сімей, що перебувають у скрутному становищі.

 

Згідно зі статистичними даними,  у гуртках в 2019-2020 навчальному році займалися 78 дітей, що потребують соціального захисту.

 

Педагоги позашкільного закладу ведуть соціальні паспорти своїх гуртків, що допомагає акцентувати увагу на дітях, які в різних соціальних обставинах мають в цьому особливу потребу.

 

Чисельність дитячого контингенту стабільно висока.

 

Головним завданням Позашкільного навчального накладу «Запорізький центр козацького військово-патріотичного виховання «Школа джур» визначено виховання в молоді патріотизму та громадянської свідомості, які формуються в процесі навчання, виховання, соціалізації гуртківців, у підготовці їх до гідного служіння Батьківщині.

 

 Виконуючи соціальне замовлення на послуги позашкільної освіти, адміністрація закладу розширює мережу гуртків та напрямки позашкільної діяльності. Для забезпечення освітніх потреб соціуму міста до структури закладу за останні три роки введено новий гурток військово-патріотичного напрямку «Джура». А в новому навчальному році заплановано відкрити гурток соціально-фізичної реабілітації для дітей з проблемами здоров’я.

 

 

 

Методична робота

 

ЗЦКВПВ «Школа джур» у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про позашкільну освіту», «Про охорону дитинства», «Про соціальну роботу з дітьми та молоддю», «Про мови», Конвенцією про права дитини, «Положенням про позашкільний навчальний заклад», Указом Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні», Національною доктриною розвитку освіти в Україні, Національною стратегією розвитку освіти України на 2012-2021 роки, іншими нормативно-правовими документами.

 

Протягом року педагогічний колектив закладу працював над проблемною темою Центру: «Створення продуктивного виховного простору розвитку життєвої компетенції вихованців ЗЦКВПВ «Школа джур» на засадах духовної спадщини України – народної та козацької педагогіки», спрямовуючи зусилля на інтелектуальний і духовний розвиток вихованців, їх підготовку до професійної і громадської діяльності, удосконалюючи методичний педагогічний інструментарій з метою створення умов для набуття вихованцями додаткових знань, умінь і навичок за інтересами, подальшого розвитку дитячого самоврядування.

 

Шляхами реалізації названої проблеми в структурі методичної роботи Центру є:

 

-  методична рада (відповідає заступник директора з НВР);

 

- методичне об’єднання керівників гуртків (відповідає методист);

 

- педагогічна рада (відповідає директор);

 

- творчі та ініціативні групи (відповідає методист).

 

 Метою інструктивно-методичної роботи є науково-методичне забезпечення завдань державної Концепції позашкільної освіти, що реалізується через постійне удосконалення навчально-виховного процесу, задоволення освітніх потреб педагогів Центру, створення умов удосконалення фахової майстерності, особистісної самореалізації, оволодіння психолого-педагогічними знаннями і вміннями, технологіями навчання і виховання, методами аналізу власної педагогічної діяльності, засобами вирішення педагогічних задач, спрямованих на розвиток особистості вихованців.

 

Основними завданнями методичної роботи в Центрі є:

 

- підвищення іміджу навчального закладу;

 

- пропаганда творчості учнівської молоді;

 

- забезпечення ефективної роботи методичного кабінету;

 

- поширення передового педагогічного досвіду працівників навчального закладу шляхом участі у педагогічних виставках міського та обласного рівнів;

 

- створення умов для оволодіння інноваційними методиками з метою підвищення результативності навчально-виховного процесу;

 

- виявлення, вивчення й оцінка результативності педагогічного досвіду в закладі, узагальнення і поширення перспективних здобутків;

 

- розробка адаптованих та авторських програм.

 

Протягом навчального року було проведено:

 

- педагогічні ради - 4;

 

- методичні ради - 4;

 

- засідань методичного об’єднання керівників гуртків - 4.

 

У 2019-2020 н.р. на курсах підвищення кваліфікації педагогів у ЗІППО пройшла навчання педагога Родіонова О.В. та заплановано навчання керівника гуртка Архіпова В.А.

 

В цьому навчальному році педагоги закладу не атестувалися. Згідно п’ятирічного плану-графіку атестації педагоги закладу будуть її проходити у 2020-2021 н.р.

 

Впродовж навчального року постійно проводився моніторинг якості освітнього процесу, результативності роботи педагога. З цією метою адміністрацією відвідувалися гурткові заняття, виховні та розважально-масові заходи, проводилися інструктивно-навчальні наради, методичні засідання, заняття «Школи молодого педагога». Підсумки підводилися в наказах, звітах, довідках, висвітлювалися в рейтинговій таблиці на стенді.

 

У 2019-2020 навчальному році з метою удосконалення фахової майстерності керівників гуртків, виявлення талановитих педагогів, вивчення та поширення кращого педагогічного досвіду в ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур» проводився конкурс професійної майстерності «Панорама творчості». В рамках конкурсу (відповідно до положення) педагоги закладу підготували та провели відкриті заняття, пізнавально-розважальні виховні заходи, надавали творчі звіти про діяльність гуртків, готували виступи та доповіді на нарадах, методичних і педагогічних радах.

 

Адміністрацією закладу систематично вивчаються та узагальнюються матеріали з досвіду  роботи керівників гуртків.

 

Педагогічний колектив працює над упровадженням інформаційно-комп’ютерних технологій у навчальний процес закладу.

 

Удосконаленню педагогічної майстерності та науково-методичному зростанню педагогів, підвищенню їх фахового рівня, виявленню творчих, талановитих членів колективу сприяють атестація педагогічних працівників та курси підвищення кваліфікації при комунальному закладі «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», участь у міському етапі конкурсу професійної майстерності працівників позашкільних навчальних закладів в рамках Всеукраїнського конкурсу «Джерело творчості».

 

Організація методичної роботи у закладі позитивно сприяє підвищенню майстерності педагогів та популяризації педагогічних здобутків; впровадженню в практику роботи нових ефективних методів з даного напрямку; розвитку творчого потенціалу колективу. Необхідною умовою формування педагогічного професіоналізму керівника гуртка є систематичне підвищення своєї професійної майстерності та науково-методична діяльність.

 

 

 

Співпраця ЗЦКВПВ «Школа джур» з сім’єю, навчальними закладами, установами та громадськими організаціями з метою розвитку особистості вихованців відбувалась протягом навчального року шляхом поєднання зусиль педагогів та батьків для забезпечення необхідних організаційних, методичних умов, що сприяють розвитку особистості, її індивідуальному самовизначенню в духовно-моральному формуванні здорової людини – громадянина та патріота України; організації взаємодії позашкільного закладу з загальноосвітніми навчальними закладами, установами та громадськими організаціями.

 

Адміністрацією та педагогічним колективом Центру впродовж навчального року проводились наступні заходи:

 

- збори батьків вихованців гуртків Центру;

 

- залучення батьківської громадськості до участі в організації та проведенні масових заходів з вихованцями;

 

- надання допомоги батькам в організації відпочинку (в канікулярний період) дітей з сімей пільгових категорій;

 

- проведення роз’яснювальних бесід з батьками з проблем превентивного виховання дітей та підлітків;

 

- організація висвітлення діяльності Центру в засобах масової організації.

 

Колектив ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур» плідно співпрацює з громадськими організаціями міста. Давні дружні стосунки склалися з Благодійним фондом «Хорта». З 2013 року спільно проводиться спортивний захід – фестиваль учнівської молоді з одноборств «Козацький гарт». Ці змагання стали популярними не тільки в нашому місті, але й за його межами. З кожним роком все більше учасників  бажають брати участь у «Козацькому гарті», все більше команд прибувають з інших міст і сіл України. Приваблює їх інноваційний формат змагань – декілька видів одноборств одночасно. На сьогодні це вже шість видів: греко-римська боротьба, вільна боротьба, боротьба «Котигорошко», український рукопаш «Спас», боротьба навхрест та «Штовхач», показові виступи з рукопашу, гра «Хвостики» для дітей молодшого шкільного віку.

 

Тісні стосунки має ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур» із загальноосвітніми навчальними закладами міста. Ще в листопаді 2007 року вперше було організовано відкриту першість ЗЦКВПВ «Школа джур» та ЗЗБНВК № 106 з трьох видів одноборств. І кожного року на базі цієї школи проводяться два чи три спортивних заходи, щоразу з удосконаленням та привнесенням чогось нового у змагальну програму. 7 грудня 2019р. 286 вихованців школи стали учасниками відкритого фізкультурно-спортивного свята «Козацька справа – народна слава», присвяченого Дню Збройних Сил України. Організатори свята – ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур  та ЗЗБНВК № 106.

 

Впродовж року проводилися спільні заходи із ЗОШ №90, №70 та дитячою бібліотекою Комунарського району. В рамках співробітництва із навчальними закладами освіти міста ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур» бере участь у різноманітних заходах, що проводяться іншими позашкільними закладами: у міському фольклорному святі «Проводи зими», у міському святі до Міжнародного Дня захисту дітей «Майбутнє нації», у міському заочному конкурсі юних фотоаматорів «Мій край», у міському фестивалі «Добро починається з тебе», у фестивалі декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Стежини рідної землі», у міському конкурсі виробів декоративно-прикладного мистецтва «Різдвяний подарунок другу» та ін.

 

Педагогічний колектив докладає великих зусиль по створенню у закладі безпечних умов навчально-виховного процесу.

 

 

 

Виховна робота в 2019-2020 навчальному році була спрямована на виконання закону України «Про позашкільну освіту», відповідного розділу річного плану роботи закладу.

 

Головною метою виховної системи Центру є створення умов для повноцінного морального, психічного, духовного, фізичного розвитку вихованців, становлення творчої особистості, свідомого громадянина і патріота України.

 

Основні принципи виховання:

 

- принцип гуманізації та демократизації;

 

- принцип безперервності, наступності та інтеграції;

 

- принцип реалізації індивідуальних здібностей особистості шляхом залучення до колективної творчої діяльності;

 

- принцип ігрової діяльності як провідної у сфері дозвілля вихованців.

 

         Основні форми виховання:

 

- інформаційно-масові (свята, усні журнали, диспути, дискусії,      екскурсії-подорожі до джерел рідної культури);

 

- інтелектуальні (фестивалі, турніри, ігри, заочні екскурсії);

 

- діяльнісно-практичні групові (екскурсії, свята, конкурси, козацькі забави, козацькі військово-патріотичні вишколи, спортивні змагання, військово-спортивні ігри);

 

- діалогічні (бесіди, зустрічі з ветеранами, фахівцями);

 

- індивідуальні (творчі завдання, звіти, персональні концерти та виступи);

 

- наочні (персональні виставки, тематичні стенди, буклети, реферати, доповіді).

 

Громадянське, національно-патріотичне, військово-патріотичне виховання – пріоритетні напрямки виховної роботи в закладі, які спонукають до проведення відповідних заходів згідно з вимогами сьогодення, знакових та пам’ятних дат, державних свят тощо:

 

- конкурс віршів, присвячений Дню української писемності і мови – 06.11.2019р.;

 

- пізнавально-виховний захід «Інтелектуальний лабіринт «Запоріжжя моє кохане»  – 08.11.2019р.;

 

- заходи до Дня пам’яті жертв Голодомору – листопад 2019р.;

 

- бесіди до Дня Гідності і Свободи – листопад 2019р.;

 

- засідання Клубу знавців-інтелектуалів «Що? Де? Коли?», присвяченого Дню прав людини – 09.12.2019р.;

 

- козацький військово-патріотичний вишкіл «Котигорошко», присвячений Дню Збройних Сил України та Дню Святого Миколая                    (19.12.2020р.) для дітей середньої вікової  групи;

 

- усний журнал «Герої України – від Крут до сьогодення» - 31.01.2020р.;

 

- конкурс віршів, присвяченого Міжнародному Дню української мови – 26.02.2020р.;

 

- у Світлиці була розгорнута експозиція, присвячена боротьбі за свободу та незалежність України під час Національно-визвольної революції 1917-1921р.р., повстанського руху проти сталінської колективізації, дисидентського руху наприкінці 1980-х – початку 1990-х років, Помаранчевої революції та Революції Гідності, проведення Антитерористичної операції на Сході України – січень-лютий 2020р.;

 

Протягом всього навчального року колектив педагогів та вихованців працював наполегливо, творчо, втілюючи в життя різноманітні цікаві проекти, ідеї.

 

 

 

 

 

Лідер ХХІ століття

 

Шостий рік працює в «Школі джур» гурток соціально-реабілітаційного напряму «Лідер ХХІ століття». Вихованці гуртка зайняли активну життєву позицію і очолили лідерський рух у закладі, стали організаторами екологічних акцій по прибиранню пришкільної території  та ділянки лісу Олександрівського лісництва. Вони  активні учасники міських заходів дитячого самоврядування позашкілля.

 

       Вихованці гуртка  «Лідер ХХІ століття» є організаторами та учасниками шкільних заходів:

 

- спортивно-розважального свята «Футбол - гра справжніх джур» - 14.09.2019р.;

 

- День відкритих дверей. Ігрова програма «Дім, у якому весело» - 14.09.2019;

 

-  походу вихідного дня «Таємниці Лисої гори» з відвіданням історичних пам’яток м. Василівка.  - 28.09.2019р.;

 

- походу вихідного дня «Козацькими стежками» на острів Хортиця - 27.10.2019р.;

 

- відкритої першості ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур» з Запорозького козацького триборства – 05.10.2019р.;

 

- інтелектуального лабіринту «Запоріжжя моє кохане» для лідерів самоврядування закладів середньої освіти Комунарського району – 08.11.2019р.;

 

- літературного конкурсу, присвяченого Дню української писемності і мови – 06.11.2019р.;

 

- відкрита першість ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур» з рукопашу (прикладний стиль) – 23.11.2019р.;

 

- засідання Клубу знавців-інтелектуалів «Що? Де? Коли?», присвяченого Дню прав людини – 09.12.2019р.;

 

- новорічної вистави «Пластунська казка»;

 

- колективного відвідування вистави театру ім. В. Магара «Гетьман Мазепа» - 29.01.2020р.;

 

- усного журналу «Герої України – від Крут до сьогодення» - 31.01.2020р.;

 

- конкурсу віршів, присвяченого Міжнародному Дню української мови – 26.02.2020р.;

 

- параду вишиванки в он-лайн режимі на відзначення Всесвітнього Дня вишиванки – 21.05.2020.

 

       Участь у роботі органів дитячого самоврядування підвищує громадянську активність вихованців, формує відповідні життєві компетентності, в першу чергу, комунікативну, а саме: навички спілкування (чітко і спокійно заявити свою позицію, вислухати точку зору іншого, віддати і виконати відповідну команду), навички встановлення контактів.

 

Наші вихованці – учасники різноманітних військово-патріотичних, спортивних заходів на рівні міста, області, України, тому для них придбані вміння і навички встановлення відповідних контактів спілкування дуже важливі.

 

       Вихованці гуртка «Лідер ХХІ століття» є активними учасниками дитячого самоврядування нашої школи, що сприяє належній організації роботи дитячого самоврядування безпосередньо в структурах самих гуртків, а також під час масових заходів, які проводяться згідно з планом роботи                  ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур», в період підготовки та проведення щорічних зимових козацьких вишколів, військово-патріотичних вишколів: «Котигорошко», «Джура», обласної та Всеукраїнської гри «Сокіл» («Джура»), конкурсу «Патріот Вітчизни», різноманітних спортивних змагань, турнірів, фестивалів тощо.

 

Родзинка ж діяльності дитячого самоврядування ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур» полягає у використанні історичного підґрунтя для відтворення в сучасних умовах демократичної атмосфери Запорозької Січі.    

 

        

 

Козацьке військово-патріотичне виховання

 

Протягом 2019–2020 навчального року у ЗЦКВПВ «Школа джур» проводились її традиційні основні заходи – козацькі військово-патріотичні вишколи: 

 

- «Котигорошко» (19.12.2019р.);

 

- «Зима - 2020» (11.01.2019р.);

 

- 23.05.2020р. вихованці Центру взяли участь  у ІІ обласному етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри Українського козацтва «Сокіл» (Джура)» - конкурс «Відун».

 

- 12.10.2019р., у День відкритих дверей 55-ї артилерійської бригади, 27 вихованців ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур» відвідали цю військову частину та стали гостями військовослужбовців ЗСУ.

 

- 07.12.2019р. 286 вихованців школи стали учасниками відкритого фізкультурно-спортивного свята «Козацька справа – народна слава», присвяченого Дню Збройних Сил України (організатори - ЗЗБНВК № 106 та ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур»).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Досягнення вихованців ЗЦКВПВ «Школа джур»

 

Впровадження проблемної теми закладу, формування нового педагогічного мислення та постійний пошук і раціональне використання нових педагогічних технологій є основою не тільки особистісного зростання педагога, але й вагомим фактором результативності навчання та виховання дітей.

 

Про це свідчать досягнення керівників гуртків: Архіпова В.А., Чиженка Ю.А., Циба С.О., Ларцева О.Ю., Свінцової Т.В., Слуцького Д.В., Циганок О.І., вихованці яких стали переможцями та призерами міських,  обласних, всеукраїнських змагань і конкурсів.

 

Кожен гурток ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур» має свої здобутки та перемоги, бо активна гурткова діяльність сприятливо впливає на самовизначення особистості, її базову професійну підготовку і компетентність, допомагають створити ідеальну модель майбутньої професії, повніше реалізувати свій творчий потенціал.

 

Педагоги Центру та вихованці мають певні педагогічні здобутки і вагомі результати не тільки на рівні закладу, а і на рівні міста:

 

Рій «Плавневий» у обласному етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри Українського козацтва «Сокіл» («Джура») завоював загальнокомандне ІІІ місце (середня вікова група),  І місце  у конкурсі «Рятівник», І місце у змаганнях з фізичної підготовки, ІІ місце – «Бівак», ІV місце – гра «Відун». Команда отримала кубок, грамоту та приз, а члени рою – медалі   (керівники команди Духовенко Д.В., Ларцев О.Ю.).

 

Педагоги та вихованці закладу брали активну участь у районних, міських, обласних та Всеукраїнських заходах.

 

Вихованці педагогів Духовенка Д.В., Архіпова В.А., Свінцової Т.В., Родіонової О.В. разом з методистом Кулик Л.І. були учасниками районного святкового заходу до Дня Державного Прапору та 28-ої річниці Незалежності України у парку ім. Гагаріна Комунарського району (23.08.2019р.).

 

Для лідерів дитячого самоврядування закладів загальної середньої освіти Комунарського району   педагогічний колектив ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур» та лідери дитячого самоврядування «Козацький гарт» підготували і провели пізнавально-виховний захід «Інтелектуальний лабіринт «Запоріжжя моє кохане» 01.11.2019 року, в якому взяли участь 61 чоловік: із них - 25 вихованців та 8 педагогів закладу, 21 представник учнівського самоврядування  та 7 педагогів Комунарського району.

 

Активно та з задоволенням брали участь представники  закладу у різноманітних міських заходах:

 

педагог Река О.В. була членом суддівської колегії ЗЗСО №39 під час заходу «Спорт – це життя» (12.09.2019р.);

 

у міській екологічній акції «Чисте місто» були учасниками вихованці разом з педагогами Архіповим В.А., Кулик Л.І., Циганок О.В. (16.09.2019р. – 10.10.2019р.);

 

методист Кулик Л.І. взяла участь у тренінгу «Проекти та управління ними» (25-26.09.2019р.);

 

вихованці, підготовлені педагогами Лисенко Н.В. та Кулик Л.І., стали учасниками  міського фестивалю «Твоїх героїв славимо, Україно!» (16.10.2019р. ). Вихованці отримали грамоти за участь у фестивалі;

 

на запрошення керівництва в/ч в День відкритих дверей 55-ї артилерійської бригади вихованці керівників гуртків  Диніної Н.Л., Слуцького Д.В., Родіонової О.В., Циба С.О. познайомилися з життям військовослуждовців, військовою технікою, скуштували солдатський обід (12.10.2019р.);

 

вихованців керівника гуртка Циганок О.І. отримали нагороди за участь у міському фестивалі декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Стежини рідної землі» (31.10.2019р.);

 

вихованці керівника гуртка Циганок О.І. були учасниками міського фестивалю «Добро починається з тебе». Отримали цінні подарунки та грамоти (17.12.2019р.);

 

заочний конкурс «Різдвяний  подарунок  другу» приніс нагороди вихованцям керівників гуртків  Циганок О.І., Родіоновій О.В., Остаповій Т.В. (21.12.2019р.);

 

вихованці керівників гуртків  Циганок О.І., Родіонової О.В., Остапової Т.В. взяли участь у міському благодійному святі-концерті. Отримали грамоти та цінні подарунки (21.12.2019р.);

 

у відкритих міських багатоденних змаганнях зі спортивного орієнтування «Сніжинка – 2020» брали участь вихованці керівників гуртків  Остапової Т.В., Родіонової О.В., Шостак К.П. протягом січня та лютого 2020 року (26.01.2020р. 16.02.2020р. 22.02.2020р.);

 

за участь у фольклорному святі «Проводи зими»  вихованці Циганок О.І. отримали грамоти та ціні подарунки (27.02.2020р.);

 

Учасниками та переможцями значних обласних заходів були представники нашого закладу:

 

керівник гуртка Ларцев О.Ю. брав участь у обласному конкурсі «Батько року» у серпні 2019 року;

 

у Чемпіонаті Запорізької області зі спортивного орієнтування на скороченій дистанції отримали грамоти вихованці керівника гуртка  Остапова Т.В., Ячіна В.О. (21.09.2019р.);

 

у фотоконкурсі до 100-річчя Української революції «Шляхами сторічних подій»  взяли участь вихованці керівника гуртка Ячіна В.О. Зайняли ІІІ місце (жовтень 2019р.);

 

переможцями обласного етапу Всеукраїнської експедиції учнівської та студентської молоді «Моя Батьківщина – Україна» стали вихованці керівника гуртка  Чиженка Ю.А. Отримали ІІІ місце (жовтень 2019р.);       

 

керівник гуртка-методист Чиженок Ю.А. взяв участь у конкурсі рукописів навчальної літератури на здобуття премії імені Якова Новицького (жовтень 2019р.);

 

вихованці керівника гуртка Чиженка Ю.А. стали переможцями  у обласному етапі Всеукраїнської краєзнавчої акції учнівської молоді «Українська революція: 100 років надії і боротьби». Отримали ІІ місце (01.02.2020р.);

 

у обласних змагання  зі спортивних бальних танців «Зимова казка – час пригод»  вихованці  Свінцової Т.В. отримали медалі та грамоти (15.12.019р.); 

 

у ІІ обласному етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри  Українського козацтва «Сокіл» («Джура») у конкурсі «Відун»  прийняла участь вихованка гуртка Архіпова В.А. – Шевченко Єлизавета – командир рою «Пластуни» (23.05.2020р.).

 

Учасниками Всеукраїнських конкурсів, проектів, змагань також були представники нашого Центру:

 

у проекті «Кращі ініціативи жінок України для демократичного розвитку місцевих громад»  взяла участь  керівник гуртка Родіонова О.В. Результат участі – сертифікат (27.09.2019р.);

 

у різноманітних Всеукраїнських змаганнях зі спортивних бальних танців брали участь вихованці керівника гуртка  Свінцової Т.В. у 2019-2020 н.р.: «Golden step– 2019» (20.10.2019р.), «Осіння мозаїка – 2019» (17.11.2019р.), «Різдвяні зустрічі - 2019» (14.12.2019р.), «Зимова казка – час пригод» (15.12.2019р.), «Кришталева туфелька» (26.01.2020р.). Були переможцями, отримали грамоти, кубки, медалі.

 

2.                 Дозволити педагогічним працівникам закладу організовувати освітній процес за дистанційною формою здобуття освіти у вигляді он-лайн консультацій, порад, інших методичних заходів та на підставі наданої заяви про роботу в режимі віддаленого доступу і індивідуального плану роботи під час карантину (зразок додається).

 

 

 

У зв’язку з виникненням в країні надзвичайної ситуації, спричиненої коронавірусом, з метою збереження здоров’я учасників освітнього процесу, запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби в ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур» були встановлені карантинні заходи та призупинено освітній процес. На період тимчасового призупинення освітнього процесу заборонено проведення навчальних, культурних, спортивних та інших масових заходів. Педагогічні працівники закладу організовували освітній процес за дистанційною формою здобуття освіти у вигляді он-лайн консультацій, порад, інших методичних заходів, працювали  в режимі віддаленого доступу на підставі індивідуального плану роботи під час карантину.

 

 

 

 

 

Фінансове і господарське забезпечення ЗЦКВПВ «Школа джур»

 

За кошти міського бюджету у 2019-2020 навчальному році здійснено:

 

-          ремонтні роботи в коридорі І поверху – 40 000, 00грн.;

 

-         державну перевірку ( 2 (двох) лічильників ГВП (згідно з графіком);

 

-         технічну перевірку та перезарядку 13 (шт.) вогнегасників;

 

-  гідравлічні випробування, продувку та промивку  системи теплового постачання;

 

-         замінено в елеваторі теплового вузла 4 (чотири) шт. запорні засувки;

 

-         придбано вуглекислотні вогнегасники 3 (три) шт.;

 

-         згідно з Актом спиляно – 3 дерева, кроновано 6 шт. дерев;

 

-         вивезено опале листя.

 

До початку нового навчального року в усіх навчально-тренувальних приміщеннях закладу силами педагогічних та технічних працівників був проведений косметичний ремонт коридорів, навчальних та підсобних приміщень будівлі, пофарбовано ганки та вхідні двері, виконано огляд та випробування спортивного обладнання та тренажерів, проведено огляд та прибирання прилеглої території від бур’янів та небезпечних предметів. Також проведена підготовка до опалювального сезону. З метою теплозбереження співробітниками  здійснено  поточний ремонт і утеплення вікон та дверей приміщень.

 

Певна увага працівниками закладу приділяється зміцненню матеріально-технічної бази: поповненню її обладнанням, навчальними та наочними посібниками, ремонту спортивного приладдя та інвентарю.

 

З метою впровадження інноваційних педагогічних технологій в навчально-виховний процес в закладі забезпечено доступ до мережі Інтернет. Впродовж року оновлено власний веб-сайт, де розміщуються нормативно-правові документи, методики, відомості про організаційно-масові заходи, оголошення, новини, фотогалерея; інформація постійно оновлюється та доповнюється.

 

 

 

 

 

Пріоритетні напрямки роботи закладу на 2020-2021 навчальний рік

 

Зміст діяльності ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур» у новому 2020-2021 навчальному році спрямовано на забезпечення якості освітніх послуг та їхню відповідність стратегічним завданням позашкільної освіти на основі ефективного використання потенціалу ресурсів закладу, координації та консолідації зусиль усіх суб’єктів навчально-виховного процесу та педагогічної взаємодії, забезпечення реалізації визначених пріоритетних напрямів діяльності.

 

В 2020-2021 навчальному році педагогічний колектив продовжує працювати над проблемною темою: «Створення продуктивного виховного простору розвитку життєвої компетенції вихованців ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур» на засадах духовної спадщини України – народної та козацької педагогіки», продовжуючи роботу над удосконаленням навчально-виховного процесу, оновленням змісту та технологічних прийомів гурткової діяльності, подальшим розвитком дитячого громадського самоврядування, що є важливим інструментом і засобом виховання національно-свідомого громадянина України, здатного займати громадянську позицію, бути гуманною, принциповою, з почуттям честі, гідності й справедливості людиною.

 

В новому навчальному році будуть діяти 11 гуртків (46 груп) за п’ятьма напрямами: військово-патріотичний, фізкультурно-спортивний, туристсько-краєзнавчий, гуманітарний та соціально-реабілітаційний. У порівнянні з минулим роком збільшено кількість гуртків військово-патріотичного напряму за рахунок відкриття нового гуртка козацько-лицарського виховання «Джура». Всього передбачається навчання 685 вихованців.

 

Діяльність педагогічного колективу, методичної ради ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур» буде спрямована на подальший розвиток та підвищення якісного рівня освітніх послуг шляхом:

 

-         оптимізації мережі гуртків закладу у відповідності до сучасних потреб населення та з урахуванням демографічних, економічних, соціальних перспектив розвитку міста;

 

-         зміцнення матеріальної бази;

 

-         модернізації навчально-виховного процесу через впровадження інноваційних педтехнологій та оновлення програмного забезпечення;

 

-         удосконалення комплексу методичних заходів, спрямованих на забезпечення підвищення кваліфікації педпрацівників;

 

-         створення умов для безпечного навчання;

 

-         створення здоров’язберігаючого середовища у закладі;

 

-         підвищення ефективності навчально-виховного процесу на основі впро-вадження педагогічних інновацій, інформаційно-комунікаційних технологій;

 

-         забезпечення рівного доступу дітей до позашкільної освіти з урахуванням їх особистісних потреб до навчання, виховання, розвитку та соціалізації;

 

-          урізноманітнення позашкільної освіти, вдосконалення її організаційних форм, методів та заходів навчально-виховного процесу;

 

-         формування ціннісного ставлення особистості до сім'ї, родини, людей відповідно до Концепції сімейного виховання дітей і молоді в системі освіти України «Щаслива родина» на 2012 – 2021 роки.

 

Колективу ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур» в новому навчальному році необхідно також направити зусилля на вирішення таких проблем:

 

-         зосередити увагу керівників гуртків на збільшенні кількості вихованців     у гуртках військово-патріотичного та туристсько-краєзнавчого напряму, на збереженні контингенту гуртківців, використовуючи різноманітні традиційні, нетрадиційні та інноваційні форми, методи і засоби роботи;

 

-         сприяти підвищенню  професійного рівня  педагогічних працівників за допомогою перепідготовки кадрів  при   Запорізькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти, відвідання різного рівня семінарів, методичних об’єднань, обміну досвідом, педагогічних майстерень, майстер-класів тощо. Підвищити темпи підготовки педагогів до застосування інформаційних та інноваційних технологій  у педагогічному процесі;

 

-         посилити діяльність по вивченню та узагальненню передового досвіду педагогів Центру;

 

-         активізувати роботу по залученню батьківської громадськості до педагогічного процесу, аналізу та оцінюванню його результативності.

 

Актуальними на майбутній навчальний рік залишаються питання покращення матеріальної бази гуртків для підвищення якості навчання та більшого заохочення дітей міста до занять в гуртках ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур». Недостатнє матеріально-технічне  забезпечення суттєво гальмує  впровадження інноваційних технологій та оновлення змісту навчально-виховного процесу.

 

 

 

 

 

        

 

 

 

 

 

Polatus mela com est:


Maecenas vestibulum mollis diam. Pellentesque ut neque. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus.

Proin sapien ipsum, porta a, auctor quis, euismod ut, mi. Aenean viverra rhoncus pede. Pellentesque morbi habitant morb.

ООО «Компания» | ул. Пушкина 100 | 101000, Москва 

email: company@mycompany.com