АНАЛІЗ РОБОТИ ПОЗАШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «ЗАПОРІЗЬКИЙ ЦЕНТР КОЗАЦЬКОГО ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ «ШКОЛА ДЖУР»ЗАПОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ЗАПОРІЗЬКОЇОБЛАСТІ ЗА 2016-2017НАВЧАЛЬНИЙ РІК.

ЗАВДАННЯ НА 2017-2018НАВЧАЛЬНИЙ РІК.

 

 

 

 

 

У 2016-2017 навчальному році Позашкільний навчальний заклад «Запорізький центркозацького військово-патріотичного виховання «Школа джур» Запорізької міської ради  Запорізької області (далі по тексту ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур»)спрямовував свою роботу на забезпечення навчально-виховної, інформаційно-методичної і організаційно-масової діяльності, на підвищення ефективності навчально-виховного процесу та створення умов для всебічного розвитку вихованців.

 

Керуючись основоположними документами про освіту, позашкільну освіту України, Концепцією громадянської освіти та виховання в Україні,  Концепцією національно-патріотичного виховання дітей та молоді, Національною стратегією розвитку освіти в Україні на 2012-2021 роки, Національною стратегією сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016 - 2020 роки,  ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур» вирішував поставлені перед собою завдання щодо подальшого розвитку якості навчально-виховного процесу, впровадження інноваційних педагогічних технологій, створення умов для успішного навчання і фізичного розвитку вихованців.

 

         Одним з основних завдань ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур» є збереження педагогічного та дитячого контингенту, мережігуртків закладу, розширення напрямів гурткової діяльності.В 2016-2017 навчальному роцідіяли 10 гуртків запятьма напрямами: військово-патріотичний, фізкультурно-спортивний, туристсько-краєзнавчий, гуманітарний та соціально-реабілітаційний; усього в 47 групахнавчалися та розвивали творчі здібності 695 дітей і підлітків з різних районів міста.

 

Військово-патріотичний напрям представлений двома гуртками: гурток «Початковавійськова підготовка», що налічував 5 груп і в них 75 дітей та гурток «Козачата» - 7 груп, 105 дітей, у процентному співвідношенні складає 26% від усієї кількості вихованців. Туристсько-краєзнавчий напрям налічував 3 групи гуртка «Основи туристської підготовки», які відвідували 45 дітей, це –  6,5 відсотків. До гуманітарного напряму належать  гуртки «Історія України і козацтва» (4 групи, 60 дітей), «Українське народознавство» (3 групи, 45 дітей) та гурток «Основи долікарської допомоги» (1 група, 15 дітей), всього навчалося в 8 групах 120 вихованців. У процентному співвідношенні гуртки гуманітарного напряму складають 17,3%. У соціально-реабілітаційному напрямі один гурток «Лідер ХХІ століття», що налічував 15 вихованців (2%). Найбільше дітей відвідували гуртки фізкультурно-спортивного напряму – 48,2%. Цей напрям об’єднує 23 групи трьох гуртків із загальною кількістю дітей 335 чоловік; а саме:гурток єдиноборств (16 груп, 230 дітей),гурток загальної фізичної підготовки (4 групи, 60 дітей),гурток «Спортивні танці» (3 групи, 45 дітей).

 

Зарівнями навчання групи розподілялися таким чином:

 

-  22 групи початкового рівня (першого року навчання –16 груп, 240 дітей;другогороку навчання – 3 групи,45 дітей; третього року навчання –3 групи, 45 дітей; всього – 330 вихованців); 

 

-  24 групи основного рівня (5 груп – першого року навчання, 75 дітей;13груп – другого року, 195 дітей;4групи – третього року навчання,60 дітей;2 групи –четвертого року навчання,25 дітей;  всього – 355 вихованців);

 

-         у вищому рівні 1 група другого року навчання, 10 дітей.

 

По закінченню навчального року вихованці переходять до наступного (основного та вищого) рівнів навчання згідно з програмою гуртка.

 

У середньому наповнюваність груп складає 15 чоловік. Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 22.07.2008 №676 «Про затвердження Типових навчальних планів для організації навчально-виховного процесу в позашкільних навчальних закладах системи Міністерства освіти і науки України» заняття в гуртках проводяться двічі або тричі на тиждень (в гуртках вищого рівня – чотири рази) в залежності від року навчання, рівня гуртка.

 

ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур» залучає до гурткової роботи  у позаурочний час дітей та підлітків різних соціальних категорій, дітей із сімей, що перебувають у скрутному становищі.

 

Згідно зі статистичними даними,  у гуртках в 2016-2017 навчальному році займалися: двоє дітей з малозабезпечених сімей,  21 дитина з багатодітних сімей, 78 дітей з неповних сімей,троє дітей, у яких батьки служать в АТО, 9 – з сімей вимушених переселенців, троє – з девіантною поведінкою.

 

Педагоги позашкільного закладу ведуть соціальні паспорти своїх гуртків, що допомагає акцентувати увагу на дітях, які в різних соціальних обставинах мають в цьому особливу потребу.

 

Педагогічний колектив ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур» – це 23 успішних творчих педагоги, які не тільки організовують активне дозвілля дітей, створюють комфортне середовище для їх соціалізації, але й чинять потужний педагогічний вплив на становлення особистості, формування громадянської позиції, збагачення інтелектуального та творчого потенціалу вихованців. Четверо молодих педагогів – колишні вихованці, що, пройшовши школу козацького гарту в гуртках «Школи джур», знайшли своє покликання в роботі з дітьми.

 

З 23 педагогів мають повну вищу освіту 19 чол., 2 – базову вищу, та двоє – неповну вищу,продовжуючи навчання у ВНЗ. Всі керівники гуртків проводять заняття українською мовою.

 

Головним завданням Позашкільного навчального накладу «Запорізький центр козацького військово-патріотичного виховання «Школа джур» визначено виховання в молоді патріотизму та громадянської свідомості, які формуються в процесі навчання, виховання, соціалізації гуртківців, у підготовці їх до гідного служіння Батьківщині.В 2016-2017 навчальному році педагогічний колектив працював над проблемною темою закладу: «Створення продуктивного виховного простору розвитку життєвої компетенції вихованців ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур» на засадах духовної спадщини України – народної та козацької педагогіки», спрямовуючи зусилля на інтелектуальний і духовний розвиток вихованців, їх підготовку до професійної і громадської діяльності, удосконалюючи методичний педагогічний інструментарій з метою створення умов для набуття вихованцями додаткових знань, умінь і навичок за інтересами.

 

В сучасних умовах кадрова політика в закладі, як і в освіті загалом, є одним із найважливіших чинників, який впливає на здійснення якісного навчально-виховного процесу. Тому головним завданням для адміністрації закладу  є формування такого колективу педагогічних працівників, які були б не лише компетентними і професійно підготовленими фахівцями, але й мали прагнення до впровадження інноваційних технологій, опанування комп’ютерною технікою, були б готовими до постійного вдосконалення та підвищення культурно-інтелектуального рівня. Саме атестація педагогічних працівників та курси підвищення кваліфікації  і стимулюють активність та самовдосконалення педагога в методичній роботі. Адміністрація ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур» проводила системну роботу з даного питання, що виражено в плануванні атестаційного періоду, у чіткому дотриманні етапів, регламенту проведення атестації. У 2016-2017 навчальному році, згідно з планом, два педагоги навчалися на курсах підвищення кваліфікації при ЗОІППО м. Запоріжжя.

 

В рамках методичної проблеми, над якою працював навчальний заклад, відбулася презентація педагогічних надбань за міжатестаційний період педагогічного працівника Циба С.О., яка була представлена у вигляді електронного портфоліо та виданого ним методичного посібника «Взаємодія дошкільних, шкільних, позашкільних навчальних закладів і сім`ї – важлива складова розвитку сучасного освітнього простору». Також творчий звіт з інноваційної діяльності представив керівник гуртка-методист Чиженок Ю.А. Цього рокувін підготував і видав нову методичну роботу: альбом для дитячої творчості «Козаки-запорожці», яку і презентував у своєму творчому звіті.

 

Всього атестувалося 4 педпрацівники. За результатами атестації два педагоги – заступник директора з НВР Остапова Т.В. та керівник гуртка «Спортивні танці» Свінцова Т.В. підтвердили свою відповідність займаній посаді,   керівник гуртка «Історія України та українського козацтва» Чиженок Ю.А. підтвердив педагогічне звання «Керівник гуртка-методист», а Циб С.О., керівник гуртка «Козачата», при атестації отримав педагогічне звання «Керівник гуртка-методист».

 

В межах реалізації міської програми «Методичні навчання» працювала Школа професійного зростання для педагогів позашкілля«Від ідеї до успіху», в якій брали участь керівники гуртків Лихасенко О.О., Грабко А.В. А також в межах міської освітньої системи методичного проекту «Асоціація молодих педагогів» м. Запоріжжя в секції «Позашкілля» брали участь у роботі чотирьох навчальних сесій молоді педагоги закладуДем’янова К.С. та Земляний А.О.

 

Впродовж навчального року постійно проводився моніторинг якості освітнього процесу, результативності роботи педагога. З цією метою адміністрацією відвідувалися гурткові заняття, виховні та розважально-масові заходи, проводилися інструктивно-навчальні наради, методичні засідання, заняття «Школи молодого педагога». Підсумки підводилися в наказах, звітах, довідках, висвітлювалися в рейтинговій таблиці на стенді.

 

У 2016-2017 навчальному роціз метою удосконалення фахової майстерності керівників гуртків, виявлення талановитих педагогів, вивчення та поширення кращого педагогічного досвіду в ПНЗ«ЗЦКВПВ «Школа джур» проводився конкурс професійної майстерності «Панорама творчості».В рамках конкурсу (відповідно до положення) педагоги закладу підготували та провели відкриті заняття, пізнавально-розважальні виховні заходи, надавали творчі звіти про діяльність гуртків, готували виступи та доповіді на нарадах, методичних і педагогічних радах.

 

28.03.2017 зусиллями педагогів закладу для керівників гуртків позашкілля містапроведено засідання Школи професійного зростання «Від ідеї до успіху» з теми: «Інноваційні технології у роботі сучасного педагога» на базі школи-партнера по єдиному освітньому простору ЗЗБНВК №106. Для організації роботи 45 учасників Школи професійного зростання було використано інтерактивні вправи: діалогове спілкування, тренінг «У пошуках педагогічного інструментарію», тематичний майстер-клас. На засіданні Школи «Від ідеї до успіху» представлено досвід діяльності керівника гуртка-методистаЦиба С.О. щодо використання таких інноваційних технологій як проектна діяльність, ігрова діяльність та створення ситуації успіху на гурткових заняттях, презентовано досвід успішної взаємодії дошкільної, шкільної та позашкільної освіти, організовано творчу роботу учасників Школи в пошукових групах щодо вирішення педагогічних завдань: створення моделі сучасного гурткового заняття, розробка інноваційного педагогічного інструментарію, виконання креативних нестандартних завдань, розроблених для об’єднання трьох суб’єктів навчального процесу: дітей, батьків та педагогів,  проведено відкритий мікрофон.

 

На традиційному щорічному педагогічному святі для працівників позашкільних навчальних закладів міста «Феєрверк талантів»  Чиженок Ю.А. став переможцем в номінації «Інноваційний пошук»,а Архіпов В.А. переможцем у номінації «Формула успіху».

 

Впровадження проблемної теми закладу, формування нового педагогічного мислення та постійний пошук і раціональне використання нових педагогічних технологій є основою не тільки особистісного зростання педагога, алей вагомим фактором результативності навчання та виховання дітей.

 

Про це свідчать досягнення керівників гуртків: Архіпова В.А., Чиженка Ю.А., Циба С.О., ЛарцеваО.Ю., Свінцової Т.В., Слуцького Д.В., Тіщенка М.В., Циганок О.І., вихованці яких стали переможцями та призерами міських,  обласних, всеукраїнських змагань і конкурсів.

 

Кожен гурток ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур» має свої здобутки та перемоги, бо активна гурткова діяльність сприятливо впливає на самовизначення особистості, її базову професійну підготовку і компетентність, допомагають створити ідеальну модель майбутньої професії, повніше реалізувати свій творчий потенціал.

 

За 2016-2017 навчальний рік двоє вихованців керівника гуртка Архіпова В.А. –Андріанов Кирило таБалашов Борис – виконали нормативи КМС з українського рукопашу «Спас», Зайцев Ілля, Галавура Богдан – першорозрядники, а ще підростають маленькі зірочкиДзюбко Ярослав та Пархоменко Тимур, які уже в 8-річному віці неодноразово ставали переможцями у своїй віковій категорії у змаганнях зі «Спасу».

 

Вихованці керівника гурткаЦиба С.О. Куликов Ігор та Фуголь Микита вибороли ІІІ та ІV місця у Міжнародному турнірі згреко-римської боротьби в Дніпропетровській області; Крандаков Віктор та Куликов Ігор посіли ІІ та ІІІ місця у Чемпіонаті України з греко-римської боротьби.

 

Значні надбання мають і керівники та вихованці гуртка «Єдиноборства. Тхеквондо».Вихованці Грабка Максима Олеговича Степанець Ганна та Сімянін Кирило вибороли звання «Кандидат в майстри спорту», п’ятеро вихованців одержали 1-й розряд, шестеро – 2-й розряд. Маленькі вихованці гуртка «Козачата» (керівник Грабко Анна Вікторівна) Бащій Тимофій та БабічОлександр у своєму семирічному віці вже мають 1-й розряд, ще троє – 2-й розряд.

 

1-й розряд виконали переможець Міжнародного турніру з тхеквондо у Києві Семеренко Максим та переможець Всеукраїнського турніру з тхеквондов м. ДніпроШадрін Владислав(керівник гуртка Лихасенко О.О.)

 

Наші вихованці разом з керівниками гуртків впродовж року здійснили багато цікавих проектів та спортивних, ігрових, виховних і святкових програм:

 

- вихованці-рукопашники започаткували змагання із запорізького сучасного козацького триборства і щороку до нього долучається все більше учасників,  як вихованців «Школи джур», так і учнів інших навчальних закладів (29.09.2016р.); впродовж літнього періоду вихованці гуртка разом з керівником Архіповим В.А. (за допомогою батьківської громадськості) стали учасниками та співорганізаторами навчально-тренувальних таборів: «Алтагир - Січ» –тренувалися 34 вихованці, при ЗНВК «Запорізька Січ» – 25 вихованців, за запрошенням Новомосковської школи джур у навчально-тренувальному таборі перебувало 35 вихованців гуртка «Єдиноборства. Рукопаш».

 

- тхеквондисти традиційно проводять передноворічний турнір з тхеквондо на кубок  ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур» «Вогняний дракон» (19.12.2016р.);

 

- вихованці сотні «Пластуни» щороку своїми силами готують новорічну виставу. Цього разу вони презентували виставу на козацьку тематику «Зачарований ліс» (29.12.2016р.);

 

- ініціативна лідерська група організувала ряд інформаційно-розважальнихзаходівдля вихованців усіх гуртків ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур»;

 

-         традиційними є наші основні заходи –козацькі військово-патріотичні вишколи: «Котигорошко» (20.12.2016р.), «Зима - 2017» (21.01.2017р.) та «Джура - 2017» (19-21.05.2017р.);міський військово-спортивний конкурс «Патріот Вітчизни» (25-28.04.2017р.);обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл»(Джура)» (08-12.06.2017);

 

-         вже 10 років керівник гуртка Циб С.О. за допомогою батьківської громадськості організовує в рамках співпраці з ЗЗБНВК № 106 спортивно-розважальний конкурс «Козацькі розваги» (28.10.2016р., 27.04.2017р.).

 

Відзначилися наші джури і добрими справами. Діти залюбки взяли участь у міському фестивалі «Добро починається з тебе» та у міській акції «Зроби подарунок своїми руками», готували пасхальний дарунок воїнам АТО та привітання військовим на свято Перемоги.

 

Три роки працює в ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур» новий гурток соціально-реабілітаційного напряму «Лідер ХХІ століття». Вихованці гуртка зайняли активну життєву позицію і очолили лідерський рух у закладі. Під керівництвом молодого педагога Земляного А.О. та координатора дитячого самоврядування Кулик Л.І. вихованці гуртка стали організаторами екологічних акцій по прибиранню пришкільної території та ділянки лісу Олександрівського лісництва, провели літературний конкурс «Шевченківські читання», підготувалидля вихованців та батьківської громадськості новорічну виставу «Зачарований ліс»,підготували слайд-презентацію про історію нашого закладу. Також вони є активними учасниками міських заходів дитячого самоврядування позашкілля: засідань ради лідерів  дитячого самоврядування, дискусійного клубу «Громадянська позиція», міського клубу «Лідер», ІІІ Форуму лідерів  дитячого самоврядування міста Запоріжжя.

 

Навчання в гуртках ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур» сприяє професійному самовизначенню наших вихованців. Так, наприклад, Жмура Мирон вступив до Запорізького ліцею «Захисник», Павлюк Михайло – до Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, Балашов Борис буде навчатися В ЗНУ на кафедрі фізичного виховання, 2 вихованця стали лейтенантами ЗСУ.

 

Колектив ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур» плідно співпрацює з громадськими організаціями міста. Зокрема, з благодійною організацією «Запорізький обласний благодійний фонд «Фонд добрих справ», яка в якості дарунку  встановила на території закладу елементи комплексу «Смуга перешкод» вартістю 15 тисяч гривень.

 

Давні дружні стосунки склалися з Благодійним фондом «Хорта». З 2013 року ми спільно проводимо спортивний захід – обласний фестиваль учнівської молоді з одноборств «Козацький гарт». Завдяки підтримці фонду вже вп’яте організували та провели грандіозне спортивне свято в спортивному комплексі ВАТ «Запоріжсталь». Ці змагання стали популярними не тільки в нашому місті, але й за його межами. З кожним роком все більше учасників  бажають брати участь у «Козацькому гарті», все більше команд прибувають з інших міст і сіл України. Приваблює їх інноваційний формат змагань – декілька видів одноборств одночасно. На сьогодні це вже шість видів: греко-римська боротьба, вільна боротьба, боротьба «Котигорошко», український рукопаш «Спас», показові виступиз рукопашу, бойове самбо і, навіть, мав місце паралімпійський спорт, зокрема, дзюдо (змагалися діти з вадами зору з інтернату №4).

 

Тісні стосунки має ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур» із загальноосвітніми навчальними закладами міста. Ще в листопаді 2007 року вперше було організовано відкриту першість ЗЦКВПВ «Школа джур» та ЗЗБНВК № 106 з трьох видів одноборств. І кожного року на базі цієї школи проводяться два чи три спортивних заходи, щоразу з удосконаленням та привнесенням чогось нового у змагальну програму. Впродовж року проводилися спільні заходи із ЗОШ №90, №70 та дитячою бібліотекою Комунарського району. Наприклад, спортивно-пізнавальне свято «Запоріжжя – колиска доблесті і слави» проведене спільно із ЗОШ №90 та Усний журнал «Живі сторінки історії»,присвячений Революції Гідності, Героям Небесної Сотні, героям Крут, підготовлене вихованцями ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур» для відвідувачів бібліотекиім. Франка.

 

В рамках співробітництва із навчальними закладами освіти міста ЗЦКВПВ «Школа джур» бере участь у різноманітних заходах,що проводяться іншими позашкільними закладами: у міському фольклорному святі «Проводи зими», у міському святі до Міжнародного Дня захисту дітей «Майбутнє нації», у міському заочному конкурсі юних фотоаматорів «Мій край», у міському фестивалі «Добро починається з тебе», у фестивалі декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Стежини рідної землі», у міському конкурсі виробів декоративно-прикладного мистецтва «Різдвяний подарунок другу» та ін.

 

У квітні-травні 2017 року колективом ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур» проведено два важливі міські заходи – міський військово-спортивний конкурс «Патріот Вітчизни» та міський військово-патріотичний вишкіл «Джура - 2017», на проведення яких департаментом виділено бюджетних коштів у сумі 8000 гривень. За рахунок міського бюджету одержували грошову підтримку двоє молодих спеціалістів нашого закладу – Земляний А.О. та Дем’янова К.С.

 

Педагогічний колектив докладає великих зусиль по створенню у закладі безпечних умов навчально-виховного процесу.

 

За кошти міського бюджету у 2017 році закуплено спортивного інвентарю (на суму 3459 гривень),оновлено комп’ютерне забезпечення закладу – придбано ноутбук та проектор (на суму 16536 гр.),придбано музичну апаратуру (на суму 81312 гр.),перезаряджено вогнегасники (на суму 1405 гр.), проведено замір опору заземлення (на суму 900 гр.).На вересень 2017 року заплановано промивку і гідравлічне випробування тепломережі,а також дератизацію приміщень, на що кошторисом передбачено 6000 та 600 гривень відповідно.

 

До початку нового навчального року в усіх навчально-тренувальних приміщеннях закладу силами педагогічних та технічних працівників проведено косметичний ремонткоридорів, навчальних та підсобних приміщень будівлі, пофарбовано ганки та вхідні двері, виконано огляд та випробування спортивного обладнання та тренажерів, проведено огляд та прибирання прилеглої території від бур’янів та небезпечних предметів. Також проведена підготовка до опалювального сезону. З метою теплозбереження співробітниками  здійснено  поточний ремонт і утеплення вікон та дверей приміщень.

 

Певнаувагапрацівниками закладу приділяється зміцненню матеріально-технічної бази: поповненню її обладнанням, навчальними та наочними посібниками, ремонту спортивного приладдя та інвентарю.

 

З метою впровадження інноваційних педагогічних технологій в навчально-виховний процес в закладі забезпечено доступ до мережі Інтернет. Впродовж року оновлено власний веб-сайт, де розміщуються нормативно-правові документи, методики, відомості про організаційно-масові заходи, оголошення, новини, фотогалерея; інформація постійно оновлюється та доповнюється.

 

Зміст діяльності ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур» у новому 2017-2018 навчальному році спрямовано на забезпечення якості освітніх послуг та їхню відповідність стратегічним завданням позашкільної освіти на основі ефективного використання потенціалу ресурсів закладу, координації та консолідації зусиль усіх суб’єктів навчально-виховного процесу та педагогічної взаємодії, забезпечення реалізації визначених пріоритетних напрямів діяльності.

 

В 2017-2018 навчальному році педагогічний колектив продовжує працювати над проблемною темою: «Створення продуктивного виховного простору розвитку життєвої компетенції вихованців ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур» на засадах духовної спадщини України – народної та козацької педагогіки», продовжуючи роботу над удосконаленням навчально-виховного процесу, оновленням змісту та технологічних прийомів гурткової діяльності, подальшим розвитком дитячого громадського самоврядування, що є важливим інструментом і засобом виховання національно-свідомого громадянина України, здатного займати громадянську позицію, бути гуманною, принциповою, з почуттям честі, гідності й справедливості людиною.

 

В процесі роботи над проблемною темою завданнядля педколективу розширюється та поглиблюється і полягає у створенні умов для розвитку життєвої компетентності вихованців через формування ключових компетенцій для різних сфер життєдіяльності особистості.

 

Адміністрація, методична рада закладу продовжать цілеспрямовану роботу щодо удосконалення науково-методичного забезпечення, створення власної науково-методичної бази, покращення якості навчально-виховного процесу шляхом упровадження нових педагогічних технологій, навчальних програм нового покоління. Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 18.07.2013 №1/9-502 «Про навчальні програми з позашкільної освіти» та керуючись матеріалами листа державної наукової установи «Інститут інноваційних технологій і змісту освіти» Міністерства освіти і науки України від 05.06.2013 №14.1/10-1685 «Про методичні рекомендації щодо змісту та оформлення навчальних програм з позашкільної освіти», проводиться оновлення програмного забезпечення навчального процесу. Протягом року на основі міністерської програми створена та затверджена адаптована програма для гуртка фізкультурно-спортивного напряму «Спортивні танці», проведено ревізію дійсних програм гуртків на відповідність вимогам чинного законодавства та запиту соціуму. Головним критерієм при перевірці програм було визначено збалансованість цілей, змісту, методів та результативності навчання. Удосконаленню програмного забезпечення закладу надається важливе значення, бо створення авторських чи адаптованих програм передбачає постійне оновлення, удосконалення змісту та концепцій навчання, сприяє розвитку творчості педагога, підвищення професійної майстерності, пошук та впровадження в практику нових педагогічних ідей і технологій.

 

Складні соціально-економічні й суспільно-політичні умови в державі формують запит на особистість вільну, ініціативну, творчу, з високим рівнем духовності й інтелекту. Для досягнення цієї мети необхідно, щоб окрім навчання, діти отримали реальну можливість практично засвоїти навички соціальних відносин людей в суспільстві. Тож, створення умов для соціального становлення особистості дитини, забезпечення її творчого, інтелектуального, духовного, фізичного розвитку і є найважливішою метою системи діяльності ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур».Саме подальший розвиток системи дитячого самоврядування, пошук нових ефективних форм роботи дитячих об’єднань і сприяє досягненню визначеної мети. Тож, своєрідна модель дитячого самоврядування «Козацький гарт», яка склалася у «Школі джур», в поєднанні з адміністративним управлінням буде і надалі втілювати такі завдання,  як то: створення умов співпраці та співтовариства, сприяння набуттю дітьми соціального досвіду, формування лідерських якостей, заохочення вихованців до активної участі в суспільних процесах, формування духовних цінностей.

 

В новому 2017-2018 навчальному році будуть діяти 11 гуртків (46 груп) за п’ятьма напрямами: військово-патріотичний, фізкультурно-спортивний, туристсько-краєзнавчий, гуманітарний та соціально-реабілітаційний. У порівнянні з минулим роком збільшено кількість гуртків військово-патріотичного напряму за рахунок відкриття нового гуртка козацько-лицарського виховання «Джура». Всього передбачається навчання 685 вихованців.

 

У новому навчальному році діяльність педагогічного колективу, методичноїрадиПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур» буде спрямована на подальший розвиток та підвищення якісного рівня освітніх послуг шляхом:

 

-         оптимізації мережі гуртків закладу у відповідності до сучасних потреб населення та з урахуванням демографічних, економічних, соціальних перспектив розвитку міста;

 

-         зміцнення матеріальної бази;

 

-         модернізації навчально-виховного процесу через впровадження інноваційнихпедтехнологій та оновлення програмного забезпечення;

 

-         удосконалення комплексу методичних заходів, спрямованих на забезпечення підвищення кваліфікації педпрацівників;

 

-         створення умов для безпечного навчання;

 

-         створення здоров’язберігаючого середовища у закладі;

 

-         підвищення ефективності навчально-виховного процесу на основі впро-вадження педагогічних інновацій, інформаційно-комунікаційних технологій;

 

-         забезпечення рівного доступу дітей до позашкільної освіти з урахуванням їх особистісних потреб до навчання, виховання, розвитку та соціалізації;

 

-          урізноманітнення позашкільної освіти, вдосконалення її організаційних форм, методів та заходів навчально-виховного процесу;

 

-         формування ціннісного ставлення особистості до сім'ї, родини, людей відповідно доКонцепції сімейного виховання дітей і молоді в системі освіти України «Щаслива родина»на 2012 – 2021 роки.

 

Колективу ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур»в новому навчальному році необхідно також направити зусилля на вирішення таких проблем:

 

-         зосередити увагу керівників гуртків на збільшенні кількості вихованців     у гуртках військово-патріотичного та туристсько-краєзнавчого напряму, на збереженні контингенту гуртківців, використовуючи різноманітні традиційні, нетрадиційні та інноваційні форми, методи і засоби роботи;

 

-         сприяти підвищенню  професійного рівня  педагогічних працівників за допомогою перепідготовки кадрів  при   Запорізькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти, відвідання різного рівня семінарів, методичних об’єднань, обміну досвідом, педагогічних майстерень, майстер-класів тощо. Підвищити темпи підготовки педагогів до застосування інформаційних та інноваційних технологій  у педагогічному процесі;

 

-         посилити діяльність по вивченню та узагальненню передового досвіду педагогів Центру;

 

-         активізувати роботу по залученню батьківської громадськості до педагогічного процесу, аналізу та оцінюванню його результативності.

 

Актуальними на майбутній навчальний рік залишаються питання покращення матеріальної бази гуртків для підвищення якості навчання та більшого заохочення дітей міста до занять в гуртках ПНЗ «ЗЦКВПВ «Школа джур». Недостатнє матеріально-технічне  забезпечення суттєво гальмує  впровадження інноваційних технологій та оновлення змісту навчально-виховного процесу.

 

 

 

 

 

 

 

Polatus mela com est:


Maecenas vestibulum mollis diam. Pellentesque ut neque. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus.

Proin sapien ipsum, porta a, auctor quis, euismod ut, mi. Aenean viverra rhoncus pede. Pellentesque morbi habitant morb.

ООО «Компания» | ул. Пушкина 100 | 101000, Москва 

email: company@mycompany.com